Петро ВОРОНА про найближчі та віддалені перспективи

30 липня голова обласної ради Петро Ворона у ході робочої поїздки на Шишаччину ознайомився з матеріально-технічною базою Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей, що перебуває у спільній власності територіальних громад краю, провів особистий прийом громадян – жителів району.

У відвертому та конструктивному спілкуванні також брали участь депутат районної ради Сергій Вітценко, відомі громадські активісти із Сагайдака, Михайликів, Яресьок та Шишаків, зокрема: Лідія Обревко, Петро Роєнко, Євген Слинько, Ігор Матвієнко, сільські голови з Великого Перевозу Володимир Калін та із Сагайдака – Володимир Рудич.

Порушені громадянами клопотання стосувалися ремонту греблі по вул. Крупської у райцентрі, підтоплення низинної частини селища водоймою гідроелектростанції; негідної, на думку окремих відвідувачів, поведінки працівників відділення ДАІ з обслуговування Шишацького району УМВСУ у Полтавській області. З відповідним зверненням громадянин звернувся й до сесії Шишацької районної ради. Поміж інших заявлених проблем переважали питання оформлення спадкових прав, виділення матеріальної допомоги на лікування, оренди водних та інших об’єктів нерухомості, земельних відносин.

По завершенню особистого прийому Петро Ворона провів робочу нараду із селищним та сільськими головами району, наголосивши на наступних тезах:

- Часто запитують, яка позицію оновленого керівництва обласної ради стосовно розвитку та підтримки самоврядування у найближчому майбутньому? На моє тверде переконання, нам, найперше, треба підтримувати не великі міста, які мають багатші бюджети та більші можливості для стабілізації ситуації й подальшого розвитку, а сотні територіальних громад із сільської глибинки.

- Нині обласна рада передбачила і задіяла кошти на програму з ремонту дахів середніх навчальних закладів. Восени запускаємо ще одну програму із реальної підтримки пунктів первинної медично-санітарної допомоги, надання їхнім фахівцям спеціалізованого транспорту для відвідин і транспортування хворих.

- Усвідомлюємо, що обласна рада представляє спільні інтереси всіх територіальних громад і всієї громадськості. Прагнемо, щоб це відчули у кожній сільській раді. Підрахували і виявили, що зі спеціального екологічного фонду на кожен район для поліпшення гармонійного природокористування, прибирання та впорядковування території зможемо виділити найближчим часом десь по чотириста тисяч гривень. Розподілятимемо кошти так, щоб ніхто не почувався обділеним.

- Звісно, сила-силенна відомих всім посадовцям труднощів й негараздів виникає через гальмування з проходженням фінансів через Державне Казначейство. Спочатку, коли нас обрали до влади, здавалося, що крига скресла, грошові потоки починають спрямовуватися у чесному напрямку для задоволення потреб всього народу. Але ж нині гігантські ресурси державі доводиться відволікати на проведення антитерористичної операції на Донбасі, ліквідації завданих збитків та руйнувань.

- Чи видно світло в кінці тунелю? Найімовірніше, напередодні Дня Незалежності будуть оголошені дострокові вибори до Верховної Ради. Після їх проведення Президент матиме змогу чітко співпрацювати з новою більшістю у парламенті, новим Урядом на стратегічну перспективу.

- Яка ситуація стосовно „перезавантаження” місцевого самоврядування? Найімовірніше, обрання представників народу до обласних, міських, районних, сільських чи селищних органів самоврядування проходитиме у визначені законодавством і Конституцією терміни восени наступного року після проведення адміністративно-територіальної реформи.

- Тим часом є добра нагода попрацювати на користь населення за міжнародними грантовими програмами, скажімо, щодо оновлення та розширення мережі сучасного водопостачання у невеликих населених пунктах. Партнери беруть на себе 60 відсотків витрат. Виділяють на область 20 мільйонів гривень. Вірю, що найактивніші представники сільрад з Шишаччини долучаться і до здійснення цього благородного задуму. Згідно підтверджених ініціатив у серпні-вересні розраховуємо вирішити ряд проблем щодо проходження через Казначейство розрахунків за реконструкцію та ремонти навчальних і медичних закладів.

- Закликаю всіх бути ощадливими. Шукати альтернативні варіанти обігріву для об’єктів соціальної сфери. Мудрі господарі, які зберегли устаткування, не помиляться, встановлюючи наново старі котли під дрова, вугілля, інші різновиди доступного палива. Адже обсяги використання найпопулярнішого блакитного палива для бюджетних установ будуть зменшені нинішньої зими принаймні на тридцять відсотків. На державному рівні гарантуватимуть і стимулюватимуть такі варіанти забезпечення теплом.

У ході діалогу з присутніми Петро Ворона наполягав, що при наведенні ладу, унеможливленні діючих схем „прихватизації” та розкрадання підземних скарбів, покладів вітчизняного газу вистачить для забезпечення ним за доступними цінами населення та структур соціальної сфери.

Сільських голів з Баранівки та Пришиба Михайла Сулима і Людмилу Шабельник неабияк турбує можливість реального використання на користь всіх земляків 300 тисяч гривень обіцяних власниками „Пласту” згідно договорів та частки рентної плати за добування корисних копалин.

Голова обласної ради наполягав: для того, щоб такі кошти десь не „зависли” на рахунках, найдоцільніше створити під їх оперативне освоєння згідно законодавства і потреб населення діяльну громадську організацію з опікунською радою від авторитетних представників територіальних громад. Він погодився з думкою, що „ наполягати на оплаті за користування фермами, тракторними бригадами чи іншими господарчими дворами у розмірі трьох відсотків від вартості землі у межах населених пунктів – це надмірний, ледь не вбивчий податок для аграріїв у провінційній глибинці”. Відповідна громадська комісія представників обласних рад найближчим часом ініціюватиме звернення до Кабінету Міністрів для значного пом’якшення подібного надмірно жорсткого і непродуманого додаткового податкового навантаження. Наполягати на його застосуванні й надалі, все-одно, що різати невтомну курку, яка несе рентабельні яйця. У п’ятницю депутати обласної ради обговорюватимуть проблеми стосовно децентралізації оподаткування, щоб у перспективі більша частина надходжень залишалася на місцях.

Петро Ворона зазначив, що якісний ремонт доріг теж залежатиме у найближчі місяці від можливості проплатити через Казначейство заплановані асигнування з обласного бюджету.

Шишацький селищний голова від імені колег вмотивовано поскаржився на зухвалий тиск з боку наділених надмірними повноваженнями контролюючих органів: „ На вимогу представництва Антимонопольного комітету та управління боротьби з організованою злочинністю ми чотири рази поспіль передавали їм щораз не менше ніж по вісімсот відксерокопійованих зразків документів стосовно профінансованої досі лише на тридцять відсотків побудови другої черги полігону твердих відходів. Ні відповідей, ні офіційного реагування не було. Відтак, аргументовано вирішили, що не було й порушень. А нині знову йдуть марнослівні погрози „заарештувати нас, посадити”. Голова обласної ради твердо пообіцяв „погамувати надмірні апетити контролерів з високими погонами”. Запевнив, що посприяє з проходженням проплат по кількох селах за вже виконані роботи по відновленню чи встановленню мереж вуличного освітлення. А на завершення розмови підкреслив:

- Хотілося, щоб і ваші очі більше сяяли оптимізмом та ентузіазмом, як у тих захисників Вітчизни, з якими мені неодноразово доводилося спілкуватися безпосередньо у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. Вони твердо вірять у Перемогу. Почуті від них думки неабияк сподобалися: „Спочатку наведемо порядок тут. Потім поїдемо наводити лад до Києва”.

Революція Гідності аж ніяк не завершилася. Скажу відверто, що всі корупційні схеми, вся система неправедної наживи, задіяні при режимі Януковича, активно використовуються й дотепер, особливо у системі судів, прокуратури, ветеринарної медицини, контролюючих органів.

Якщо ми прагнемо жити по-новому, то, найперше, гуртом треба домогтися, щоб всі гроші від нас мільйонів рядових платників йшли до бюджету, а не в чиїсь бездонні загребущі кишені. Тоді й надходження до загальної скарбниці збільшаться на 30-40 відсотків, і з’являться реальні можливості для зростання пенсій, зарплат, соціальних видатків.

Всі посадовці, причетні до корупційних діянь, повинні бути покарані, а всі їх грошові статки та майно – націоналізовані і повернуті державі, - констатував голова обласної ради.