Петро ВОРОНА відповів на запитання журналіста „Сільського життя”

По завершенню робочого візиту на Шишаччину голова обласної ради Петро Ворона поспілкувався із журналістом місцевої газети „Сільське життя” на його прохання:

- Поділіться своїми враженнями від перебування у нашому районі загалом та в Шишацькій обласній гімназії-інтернаті для обдарованих дітей зокрема:

- Як вчителю, директору школи з двадцятилітнім педагогічним стажем в Оржицькому районі все побачене всередині у стінах одного з кращих навчальних закладів Полтавщини сподобалося, приємно вразило. І учительський колектив, і його організатор Надія Іванівна Діденко, і можливість постійного доступу до новітніх методик викладання основних предметів, виховання глибинних засад патріотизму. Нині там навчається 360 дітей. Треба максимально наповнити вихованцями центр плекання освіченості й талановитості. Від цього виграє і гоголівський край, і сусідні райони. На рівні області ми й надалі всіляко підтримуватимемо таких справжніх лідерів навчання та виховання підростаючого покоління.

 

Загальні настрої та переживання у вас, наді Пслом, співпадають із думками та почуттями більшості мешканців області. Люди заклопотані військовими діями у східних областях держави. Неабияк переживають за мобілізованих чоловіків, синів, друзів, сміливих добровольців.

Переконаний, цю нав’язану зовні війну незабаром вдасться виграти сміливому змужнілому українському народу. І ми розпочнемо новий переможний відлік часу.

Наступною переможною війною для всіх українців повинна стати війна проти корупції. Її треба знищити скрізь де можна. Аж тоді Україна стане порядною і заможною європейською державою для всіх чесних і працелюбних людей.

- Багатьох читачів цікавить, а яким конкретним чином керівництво області підтримує наших земляків-військовослужбовців?

- На їх підтримку з обласного бюджету виділено 5 мільйонів гривень. Ще мільйон – на допомогу біженцям. Майже двісті тисяч на відповідні департаменти на закупівлю путівок для відпочинку для дітей із зони АТО. Близько сотні хлопчиків і дівчаток з Донбасу нині перебувають у Градизьку. На теренах Полтавщини перебуває більше 2,5 тисяч громадян, яким ми намагаємося надавати підтримку.

Сьогодні дуже активно працюють волонтери. Реалізовується ініціатива, щоб кожен депутат обласної ради придбав бронежилет для воїнів. Обласна рада зробила максимум можливого для того, щоб солдати та офіцери отримали все необхідне. Але є й інша негативна реальність – чиновники на рівні Міністерства оборони та інших міністерств; Верховна Рада, яка ніяк не дасть ладу з тендерними процедурами.

Вважаю, що це ганьба, це злочинна діяльність, коли йде війна, а ми повинні закуповувати все обладнання, все обмундирування через тендери. Витрачати на це дорогоцінний час, коли гинуть наші хлопці.

Як не складно, намагаємося якомога швидше постачати своїм землякам захисне спорядження та продукти харчування. Кожного тижня з передачами до наших оборонців їздять волонтери, представники церкви Українського патріархату та представники влади. На жаль, кількох захисників Вітчизни ми вже поховали. І лік загиблих смертю хоробрих героїв Вітчизни збільшується...

Володимир ТУР