Дні народження сіл Пологи і Дудкин Гай

«За мир, за родину, за єдину Україну!» – саме під таким гаслом 16 серпня провели День села у Пологах. На ньому були присутні високопосадовці Новосанжарщини – голова районної ради Геннадій Супрун і голова райдержадміністрації Володимир Паршевлюк, а також Пологівський і Писарівський сільські голови Любов Козка та Віктор Бакулей.

Головне сільське свято тут проводять щороку, але не за усталеним сценарієм – кожного разу урізноманітнюють, вносять якусь родзинку. Господарка Поліг Любов Іванівна, звертаючись до присутніх у залі, зазначила: «Думали свято взагалі не організовувати в цьому році, бо обстановка не з простих. Але ж як не пошанувати людей, не підбити підсумки, як прожили рік?..». Офіційну частину вирішили проводити без зайвих пишнот. Спочатку відзначили переможців змагань з футболу та більярду.

Далі, вітаючи земляків, сільський голова наголосила на тому, що нині, як ніколи, потрібні дружба, співпраця і взаємовиручка. Це й продемонструвала громада при зборі благодійної допомоги для військових. Люди, заходячи до зали, не обминали скриньку для пожертвувань. Від запланованого феєрверку у кінці дійства – відмовились, а за рахунок цього – тисячу гривень внесли на благодійну допомогу (закупівлю бронежилетів) землякам, які призвані за частковою мобілізацією. Таку ж суму дав і підприємець Іван Шаповал. Свій скромний вклад зробили майже всі, хто прийшов на свято. Також Любов Іванівна дякувала спонсорам – фермерам Валерію Врублевському, Василю Тихоненку, керівникам товариств «Востокстройгаз» і «Аршиця».

Зі словами щирих побажань до жителів села звернулися голова районної ради Геннадій Супрун, голова райдержадміністрації Володимир Паршевлюк та депутат сільської ради Валерій Врублевський. Потому пішли по сценарію, котрий підготувала директор місцевої школи Інна Бровко. Вшанували пам’ять про тих, хто за останній рік відійшов за Межу Вічності, пораділи поповненню родин, адже протягом року в селі народились дев’ятеро хлопчиків і дівчаток. Згадали і про тих, хто сьогодні далеко від рідного дому – захисників України Богдана Мірошниченка, Григорія Штепу і Миколу Бондарєва.

Була й вітальна сторінка для подружніх пар, які нещодавно стали на весільний рушник. Також віншували матерів, сільських ветеранів, ювілярів… А от завершилося дійство виступом артистів Полтавської обласної філармонії.

 

***

 

У свою чергу, дудкиногаївці відзначали не просто День села, а 75-річний ювілей з дня заснування їх населеного пункту. Свято відбувалось просто неба у парку.

Вітаючи присутніх, Крутобалківський сільський голова Валентина Прудко подякувала всім за працю й турботу про спільну справу, побажала мирного неба, радості і достатку в оселях і вручила грамоти кращим трударям та активістам.

Зі щирими словами найщедріших побажань до дудкиногаївців звернулися і голова районної ради Геннадій Супрун, голова райдержадміністрації Володимир Паршевлюк, депутати районної ради – директор товариства «Чиста криниця» Віктор Сидоренко та «батько села», керуючий відділком товариства Валерій Ажібулатов. Чистокриничани вручили почесні грамоти ветеранам праці та передовикам виробництва.

Емоційним і схвильованим був виступ ветерана журналістики, багаторічного редактора районної газети, члена Національної спілки журналістів України, члена президії районної ветеранської організації Лідії Яценко. Вона з ностальгією пригадала про минувшину Дудкиного Гаю. Перегорнули сторінки сільської історії і ведучі свята.

Самодіяльні колективи і артисти з Нехворощі та Лубен присвячували свої виступи фронтовикам Другої світової війни, а також тим, хто нині несе строкову службу і призвані за частковою мобілізацією. Теплі слова вітань і пісні звучали для ветеранів-тваринників, механізаторів, а також нинішніх керівників і рядових трудівників.

Потому пошанували Павла та Аллу Сімонів, Володимира і Юлію Ладатків, котрі прожили в парі по три десятки літ. Не забули і про найстарішу жительку – дев’яносторічну Варвару Чорнобай. На завершення офіційної частини – присутніх частували короваєм. Розкраяв його механізатор-передовик Володимир Ладатко.

Перед тим, як господині ставили на столи різноманітні святкові страви, селяни розіграли лотерею. А от коли село огорнули сутінки – небо над Дудкиним Гаєм розквітло вогнями феєрверків.