Нова Україна – проблеми і перспективи розвитку

21 серпня у Нових Санжарах відбулося засідання круглого столу на тему: «Нова Україна – проблеми і перспективи розвитку». Участь у його роботі взяли голова районної ради Геннадій Супрун, його заступник Сергій Бодак, голова райдержадміністрації Володимир Паршевлюк, а також громадські активісти.

Після короткого екскурсу в історію державотворення України, який провела для присутніх зберігач фондів районного музею Тамара Патієва, учасники круглого столу говорили про тернистий шлях українського народу до здобуття волі і незалежності. Зокрема, громадські активісти вели мову про Революцію Гідності, яка відбулася на Майдані Незалежності Києва у 2013-2014 роках.

Далі, голова РДА Володимир Паршевлюк наголосив на тому, що нині Україна потребує прийняття законів про люстрацію і вибори за відкритими партійними списками. Його думку продовжив голова районної ради Геннадій Супрун, котрий розповів про те, як процес люстрації проходив у Грузії, згадав про проблеми, які виникли у нашої країни на шляху ратифікації угоди з Євросоюзом.

Учасники круглого столу обговорювали і те, чи можливі докорінні реформи в державі за умови збереження кланово-олігархічних владних структур.

Громадський активіст і поет Андрій Любко зауважив те, що для повноцінного розвитку нашої країни потрібно піднімати духовність її громадян. А от благочинний нашого району, отець Іван критично охарактеризував діяльність православної церкви московського патріархату на Сході України. На його думку, зараз державі, як ніколи, потрібна єдина православна церква, патріотично настроєна і орієнтована на ствердження всього українського.

Торкаючись подій у зоні АТО та в Криму, до присутніх звернувся голова ветеранської організації воїнів-інтернаціоналістів району Михайло Коркішко. Він зазначив те, що потрібно з більшою шаною ставитися до захисників нашої Батьківщини, приділяючи їхнім проблемам особливу увагу.

Присутні висловили ряд критичних зауважень і щодо інформаційної політики районної газети «Світлиця».

Про важливість відродження українських традицій говорив новосанжарський фольклорист Віталій Тарасюк. Невдовзі він збирається організувати експедицію Новосанжарщиною для збору текстів і мелодій місцевих народних пісень. За його словами, жителі району почують їх зі сцени у виконанні самодіяльного колективу «Родовичі».

Потому, заступник голови районної ради Сергій Бодак у своєму виступі підкреслив те, що поряд з розвитком духовності потрібно розвивати економічну міць нашої держави і району зокрема. Він вважає це неодмінною складовою повноцінного розвитку країни.

Насамкінець, звучали думки про те, що нині Україна вперше за багато років знаходиться на шляху до реального здобуття незалежності. Учасники круглого столу погодилися з тим, що чим трагічніші нині події переживає наш народ, тим ціннішою буде сприйматися перемога та важливість історичної місії наших сучасників.