Координаційна рада ознайомилася з досвідом самоврядування

Чергове засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Семенівської районної ради відбулося 10 жовтня на базі Очеретуватської сільської ради.

Метою виїзного засідання, яке вела голова районної ради Ольга Мохун, стало ознайомлення керівників органів місцевого самоврядування району з позитивними тенденціями в організації життєдіяльності громади, зі схемою вирішення важливих питань місцевого життя через співпрацю сільської ради, базового сільськогосподарського підприємства «Дружба», підприємців та громадську ініціативу.

Очеретуватський сільський голова Валентина Тороп поінформувала про роботу щодо благоустрою та впорядкування населених пунктів.

Пріоритет у цьому контексті надається громадським роботам. Цього року на їхню організацію сільська рада зі свого бюджету виділила 100 тис.грн, що дало змогу підтримувати в належному санітарному стані центральну територію та невелике село Вільне, а також забезпечити протягом року зайнятість 12 чоловік.

Начальник відділу районного центру зайнятості населення Альона Коваль, яка проаналізувала співпрацю з місцевими радами в рганізації громадських робіт.

Значну увагу було приділено важливій складовій - необхідності покращення роботи щодо організації вивезення побутових відходів. Зокрема, в Очеретуватому проблему розв‘язано - вже не перший рік центровивіз здійснюється за сприяння місцевих сільгоспвиробників, що значно зменшило кількість несанкціонованих звалищ.

Голова районної ради Ольга Мохун та заступник голови Григорій Пипич звернулися до очільників громад предметно вирішити питання на місцях. Тут же відбувся і обмін досвідом щодо напрацювань у плані благоустрою та впорядкування населених пунктів.

Начальник відділу культури, туризму та архіву райдержадміністрації, депутат районної ради Ірина Удовиченко зупинилась на проблемах функціонування закладів культури, а голова районної організації ФСТ «Колос» Олександр Пугачов наголосив на необхідності тісної співпраці з сільським радами щодо розвитку на селі фізичної культури і спорту та зміцнення спортивної бази.

Очеретувате якраз і може слугувати прикладом, бо тут наразі ведуться роботи з облаштування спортивного залу в підвальному приміщенні адміністративного приміщення ПСП «Дружба». З такою ініціативою виступила місцева молодь, а засновник сільгосппідприємства, депутат районної ради Сергій Семигреєнко активно допомагає молодим людям, які власними силами створюють у селі сучасний спорткомплекс.

Про перспективи функціонування поштових відділень району та їх підтримку громадами говорила начальник Семенівського центрального відділення поштового зв’язку Лариса Скляренко.

З усіх питань прийнято відповідні рекомендації.

Учасники засідання також ознайомилися із об‘єктами соціальної інфраструктури, відвідали місцеву Свято-Троїцьку церкву та краєзнавчий музей.