Розглянули нагальні проблеми сьогодення

10 жовтня  відбулося пленарне засідання позачергової тридцять другої сесії Новосанжарської районної ради шостого скликання.Провів його виконуючий обов’язки голови районної ради Сергій Бодак. У ньому також взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Паршевлюк, сільські голови, керівники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, очільники районних організацій, установ, підприємств, представники засобів масової інформації і громадськості.

Спершу заслухали інформацію районної виборчої комісії про підсумки проміжних виборів депутата Новосанжарської районної ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №26. Голова районної виборчої комісії Тетяна Гусак повідомила, що ним був обраний житель Нових Санжар Борис Федоренко. Депутати районної ради привітали свого нового колегу, а от Сергій Бодак вручив Борису Васильовичу відповідні посвідчення і нагрудний знак.

Довго і напружено обговорювали на сесії питання про внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік. Ряд зауважень з цього приводу лунали з вуст депутатів Володимира Левицького, Сергія Бульбахи та Бориса Федоренка. В результаті, за це питання проголосували, однак внесли деякі доповнення, що стосувалися більш розгорнутого інформування депутатів на наступний сесіях щодо фінансово-бюджетної ситуації у району.

Крім того, розглядалися питання: про затвердження змін до Статуту закладу спільної власності територіальних громад сіл і селища району, про внесення змін до районної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки і про внесення змін до районної Програми «Молодь Новосанжарщини» на 2011-2015 роки».

Керівник апарату райдержадміністрації Інна Чернуха детально доповіла щодо затвердження Програми забезпечення функціонування Центру надання адміністративних послуг при Новосанжарській райдержадміністрації на 2014-2015 роки. Її думку продовжив голова РДА Володимир Паршевлюк, котрий зауважив те, що користь згадуваного Центру для громадян Новосанжарщини важко переоцінити.

Народні обранці проголосували і за реорганізацію Писарівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у Писарівську загальноосвітню школу І ступеня. Також вони внесли зміни до Програми відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення та заслуги перед Новосанжарським районом і здійснення інших заходів на 2014-2016 роки.

Про дозвіл на списання основних засобів проінформував в.о. голови районної ради Сергій Бодак. Він розповів колегам і про потребу проголосувати за зміни у складі постійної комісії районної ради та затвердити ряд розпоряджень голови районної ради.

Останнім питанням порядку денного сесії став депутатський запит Бориса Федоренка. Борис Васильович озвучив проблеми жителів гуртожитку, котрий знаходиться у центрі селища по вулиці Шевченка. За його словами, громадяни стурбовані питанням забезпечення їх будівлі у осінньо-зимовий період теплом, електроенергією… Ряд проблем виникає і з узаконенням їх права проживати у цьому гуртожитку. Саме тому, було вирішено вивчити цю ситуацію і найближчим часом почати її вирішувати, а також надати відповідне роз’яснення людям.

Підкреслимо те, що по всіх згадуваних питаннях депутати прийняли відповідні рішення, аби вчасно відреагувати на важливі для Новосанжарщини проблеми.

Правом виступити перед присутніми у залі засідань також скористався депутат райради Віктор Дубович. Він говорив про потребу покращення стану автошляхів Новосанжарщини. З поміж інших, його підтримав і сільський голова Зачепилівки Михайло Заріцький, котрий пропонував створити районне комунальне підприємство, яке б займалося згадуваною проблематикою.