Новини Семенівщини

Відзначили День Гідності та Свободи

21 листопада в районі урочисто відзначили День Гідності та Свободи, започаткований Указом Президента України.

Розпочався захід покладенням квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку, потім продовжився у переповненій залі районної ради, де розгорнулось хвилююче дійство з яскравим патріотичним змістом.

До аудиторії, поміж якої було багато підростаючого покоління, зі словами вітання звернулись голова райдержадміністрації Сергій Федорченко, голова районної ради Ольга Мохун, заступник голови Семенівської селищної ради Микола Даценко.

На сцену були запрошені земляки – активні учасники двох Майданів, від імені яких заступник голови районної ради Григорій Пипич наголосив на необхідності постійного процесу формування цінностей, які виборювались українським народом та повернув пам'ять у ті буремні дні, коли в диму та вогні відстоювалось право європейського вибору та демократичного розвитку.

Потому під щирі оплески зали на сцену піднялись мобілізовані та силовики, які на сході захищали незалежність і єдність України. Від усіх них подяку за матеріальну і моральну підтримку від громади району висловив контрактник Збройних Сил України Олександр Кононович.

Зворушливо, від глибини душі звучали концертні номери, сповненні любові до України та поклоніння героїзму її синів, у виконанні школярів навчальних закладів району, а учень Семенівського навчально-виховного комплексу №1 Олексій Гриценко прочитав власного вірша, присвяченого бійцям АТО.

 

Питання місцевого життя – на Координаційну раду

21 листопада голова Семенівської районної ради Ольга Мохун провела чергове засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

Завідуючий сектором юридичного забезпечення Григорій Уманець дав роз’яснення щодо дії Закону України «Про очищення влади».

Керуючий справами районної ради Юрій Черевик інформував про участь посадових осіб місцевого самоврядування району в першому турі обласного конкурсу «Кращий за професією» та про проведення щорічного районного конкурсу «Краща сільська, селищна рада» у 2014 році.

На участі громад у проектах розвитку місцевого самоврядування зосередила увагу головний спеціаліст-координатор проектів районної ради Світлана Феденко. Вона відзначила високу активність району та позитивний досвід в даному напрямі. Наразі в опрацюванні на місцях 7 проектів. Дуже важливою подією останніх днів є конкурсна перемога спільного проекту семи територіальних громад району щодо модернізації місцевої пожежної охорони в селі Оболонь в рамках українсько - німецького співробітництва.

Радник голови районної ради Павло Кобильченко та волонтер Галина Пилипенко наголосили на питанні координації зусиль представників волонтерського руху з місцевими радами.

Про необхідність термінового завершення роботи щодо надання статусу юридичних осіб дошкільним дитячим закладам району вела мову методист відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Галина Змага.

Завідуюча відділом економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Інна Троянова порушила питання щодо стану та перспектив покращення пасажирських перевезень на внутрішніх районних маршрутах. Наголос робиться на тому, щоб це питання спочатку обговорити в громадах, а потім вийти на прямий контакт із перевізниками, аби спільно виробити механізм, який би певним чином задовольняв інтереси людей.

Обговорено також звернення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад щодо адміністративно-територіальної реформи та організацію відзначення в районі Дня місцевого самоврядування.

З усіх питань порядку денного прийнято відповідні рекомендації.