Перші підсумки роботи районної ради

Голова Гадяцької районної ради Олександр Міняйло зустрівся з представниками місцевих засобів масової інформації з нагоди 100 днів роботи районної ради шостого скликання.

Олександр Міняйло поінформував присутніх про виконану депутатським корпусом та його головою роботу з часу визнання повноважень ради.

За цей період Гадяцька районна рада працювала по реалізації повноважень, передбачених Конституцією та законами України, зокрема, розв’язанню питань соціально-економічного розвитку регіону, покращенню добробуту жителів району, підвищенню ролі органів місцевого самоврядування у вирішенні соціально значимих проблем .

На першій сесії районної ради прийнято ряд рішень, які заклали фундамент роботи депутатського корпусу цього скликання. Утворено президію районної ради, затверджено склад постійних комісій районної ради та обрано їх голів.

За пропозиціями постійних комісій та депутатів сплановано роботу ради на перше півріччя 2011 року. За ці 100 днів відбулося чотири сесії Гадяцької районної ради шостого скликання, на п’яти пленарних засіданнях яких прийнято 68 рішень.

Основна мета новоствореного депутатського корпусу - об’єднання громадянського суспільства для спільної праці, вирішення конкретних проблем життєдіяльності , соціального захисту, підвищення рівня життя людей .

Одним із пріоритетних завдань районної ради є бюджетний процес та наповнення місцевих бюджетів. Відповідно до Бюджетного кодексу, в установлені законодавством терміни затверджено районний бюджет на 2011 рік. Депутати розглянули та затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2010 рік. У лютому, на сесії районної ради, за поданням розпорядників коштів: освіти, охорони здоров’я, соціального захисту переглянуто показники районного бюджету та внесено зміни до нього. Вживаються заходи по системному наповненню бюджетів усіх рівнів.

Програма економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2011 рік, прийнята другою сесією районної ради 17 грудня 2010 року, є головною Програмою розвитку району.

Проходить упорядкування структур, які належать до комунальної власності територіальної громади району. На чотирьох сесіях районної ради розглянуто 19 питань щодо управління майном територіальної громади.

Районна рада вирішує багато проблем шляхом розробки та прийняття районних програм. За поданням райдержадміністрації затверджено 15 районних програм, внесено зміни до двох районних програм. Програми охоплюють всі напрямки розвитку району: соціально –економічний - 4, законність і правопорядок -3 , соціальний захист -1, охорона здоров’я -1,освіта -3,культура -1,екологія -1, молодіжна політика -1.

Депутати вивчають ефективність функціонування установ охорони здоров’я. Прийнято рішення про прийняття майна у спільну власність міста і сіл Гадяцького району та видатків у галузі „Охорона здоров’я“, згідно з яким всі установи охорони здоров’я, передані в оперативне управління Гадяцькій центральній районній лікарні та фінансуються з районного бюджету. Також прийнята районна Програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2011 -2015 роки.

Питання освіти –у числі головних завдань депутатського корпусу ради. Прийняті рішення „Про утворення освітніх округів“, районна Програма „Шкільний автобус“ на 2011 -2015 роки, Комплексна програма розвитку освітньої галузі Гадяцького району на 2011 -2015 роки.

Районна рада постійно спрямовувала свою роботу на розвиток культури, духовності, створення творчих осередків у сільській місцевості , поповнення бібліотечних фондів. Так , у ІУ кварталі 2010 року бібліотечними закладами району передплачено періодичної преси більше, ніж у всіх інших районах області.

Районна Програма соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачає проведення заходів, пов’язаних з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Виділені кошти на добудову меморіального комплексу «Землякам, які пройшли горнило Чорнобиля».

За ініціативи депутатів районної ради, спільно з районною державною адміністрацією започатковано заохочувальні відзнаки районної державної адміністрації та районної ради, засновано Книгу Пошани Гадяцького району.

Консолідація зусиль органів місцевого самоврядування відбувається шляхом проведення конференцій місцевої асоціації місцевого самоврядування „Гадяччина“, на яких розглянуто нагальні проблеми органів місцевого самоврядування.

Новою формою співпраці районної ради з міською, сільськими територіальними громадами району є проведення нарад та виїзних семінарів - навчань для міського, сільських голів . Проведено три семінари –навчання ,

в тому числі виїзні : у Ціпківській та Сватківській сільських радах. Міський та сільські голови району ознайомилися з історією сіл, обмінялися досвідом роботи виконкомів рад по освітленню населених пунктів.

Зважаючи на утверджені районною радою пріоритети , значна увага приділялась наданню методичної допомоги посадовим особам органів місцевого самоврядування району, які вперше обрані на посади голів, секретарів рад. Розглянуті та вивчені питання щодо управління комунальною власністю територіальних громад району; порядку відведення земельних ділянок для громадських потреб; виконання повноважень щодо забезпечення належних умов праці на підприємствах, установах села; побутового, торгівельного обслуговування населення та інші.

Влада на сьогодні відкрита і публічна, пропонує свою співпрацю з різними суб’єктами власності. Щопонеділка голови районної ради та райдержадміністрації проводять прес–конференції із представниками місцевих ЗМІ. Щосереди проводиться особистий прийом громадян, уже відбулося вісім виїзних прийомів громадян –у селах Ціпки, Березова Лука, Великі Будища, Красна Лука, Максимівка, Краснознаменка, Плішивець, Книшівка.

Безумовно, за ці 100 днів зроблено немало, але це тільки початок. Час вимагає нагального вирішення ряду питань, а саме: будівництво та ремонт комунальних доріг в населених пунктах району, завершення реконструкції кіноконцертного залу „Дружба“, відзначення 170 –річчя з дня народження нашого земляка, видатного українського письменника, публіциста, громадського діяча Михайла Петровича Драгоманова та ряд інших.

Позитивні зрушення можливі тільки завдяки консолідації зусиль депутатів усіх рівнів, керівників установ, організацій, підприємницьких структур, усіх небайдужих людей, які вболівають за долю Гадяцького краю.