Робоча поїздка у Машівський район

17 квітня голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко відвідали із робочою поїздкою Машівський район та взяли участь у засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

У ході засідання, яке вела голова районної ради Катерина Ткаченко, було розглянуто питання про впровадження на території району Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Виступаючи перед керівниками органів місцевого самоврядування, Петро Ворона зазначив актуальність проведення реформи адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування в Україні, зупинився на її завданнях. За словами Петра Ворони, реформи дадуть реальну владу радам, перш за все - повноваження та фінансові ресурси, забезпечать належний рівень адміністративних послуг, які надаватимуться населенню.

Голова обласної ради поінформував учасників зібрання про методику формування самодостатніх громад, створення ресурсного центру та робочої групи у складі представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості.

Багато запитань надійшло від сільських голів щодо збереження інфраструктури, працевлаштування людей в сільській місцевості. Люди не розуміють за яким принципом будуть об’єднуватись громади, висловили побоювання, що поспішні об’єднання територіальних громад можуть призвести до знищення багатьох сіл.

На всі запитання посадових осіб місцевого самоврядування грунтовні відповіді надали керівники обласної ради, підсумовуючи зазначив, що з метою ознайомлення, роз’яснення та виявлення пропозицій необхідно максимально залучати до обговорення даної теми представників виконавчої влади, депутатів усіх рівнів, засобів масової інформації.