На старті обласні програми

29 березня під головуванням  Івана Гальченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль.

У порядку контролю депутати розглянули звіти про виконання показників фінансово-господарської діяльності керівників підприємств, установ і організацій, які знаходяться в оперативному управлінні Головного управління освіти і науки та управління культури облдержадміністрації: ?директора Великосорочинської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Миргородського району Івана Фесенка, ?директора обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С.Макаренка Валерія Шульги, ?директора Полтавської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату № 1 І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради Василя Тимошенка, ?директора Полтавського обласного оздоровчого  центру «Маяк» Людмили Сердюк, ?       ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  ім. М.В.Остроградського Віталія Зелюка, ?  директора Кременчуцької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради Олександра Кириченка, ?директора комунального підприємства культури і мистецтв «Полтавська обласна філармонія» Олега Тищика, ?директора комунального закладу Полтавської обласної ради «Національний музей-заповідник М.В.Гоголя» Лідії Єнко, ?директора обласного  методичного кабінету навчальних закладів мистецтва  та культури Ліни Богодистої, ?директора Полтавського академічного обласного театру ляльок Ірини Чернікової. Звіти комісія взяла до відома та погодила пропозиції про продовження трудових контрактів з цими керівниками.

Обговорюючи внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік, на пропозицію першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка та заступника голови обласної ради Володимира Марченка, комісія ухвалила рекомендацію - зарезервувати 650 тис. грн., які передбачається виділити на реконструкцію Національного музею-заповідника М.В.Гоголя, до завершення судового розгляду.

При цьому перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко зазначив необхідність підвищення особистої відповідальності керівників комунальних об’єктів за ефективність використання бюджетних ресурсів, виділених на проведення будівельних робіт.

Депутати схвалили проекти Програми професійної орієнтації учнівської молоді Полтавської області на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей у 2011 - 2014 роках, Програми організації підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та навчання депутатів місцевих рад Полтавської області на 2011-2014 роки, внесення доповнень та змін до Програми увічнення пам’яті видатних земляків на 2011 рік.

Також було підтримано проект рішення про затвердження нової редакції Положення про щорічну премію імені Панаса Мирного.

Особливої гостроти набуло обговорення питання про обласну Програму попередження виникнення аварійних ситуацій в окремих загальноосвітніх навчальних закладах області на 2011 рік, якою передбачалося завершення ремонтно-будівельних робіт у Гоголівській загальноосвітній школі Шишацького району та фінансування робіт з будівництва топкової загальноосвітньої школи №7 міста Миргорода.

Голова комісії Іван Гальченко зачитав лист депутата Ірини Балибіної, яка за дорученням комісії відвідала Миргород та на місці вивчила питання доцільності будівництва топкової для загальноосвітньої школи №7. Як з’ясувала депутат, котельня військової частини А1356 має достатні технічні можливості та ресурси для забезпечення теплопостачання школи. Кошти, виділені на будівництво топкової Миргородською міською радою, на переконання депутата, краще використати на ремонт шкільної будівлі, заходи з енергозбереження.

У Гоголівській загальноосвітній школі побував сам Іван Гальченко. За його словами, у цій школі навчається мало учнів, відтак вона є дотаційною. Перспективи щодо збільшення кількості учнів відсутні. Тому виникає питання доцільності витрачання значних бюджетних коштів на ремонтні роботи. Водночас, вважає Іван Гальченко, в області чимало загальноосвітніх навчальних закладів, будівлі яких знаходяться в незадовільному стані та потребують невідкладного капітального ремонту.

Наразі голова комісії запропонував проект цієї програми доопрацювати, кошти в сумі 1,2 млн. грн. тимчасово зарезервувати та у подальшому використати на проведення будівельних робіт у тих освітянських закладах, які цього потребують у першу чергу. При цьому, як зазначив Іван Гальченко, обов'язковою умовою для фінансування з обласного бюджету будівельних робіт повинна стати дольова участь місцевих бюджетів. Розподіл коштів, на думку депутата, має здійснюватися за поданням органів місцевого самоврядування спеціальною комісією з депутатів, представників виконавчої влади, громадськості.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, який відповідає за роботу галузі освіти в області, назвав такий підхід демократичним і справедливим. Він запропонував вишукати додаткові джерела для збільшення загальної суми коштів до 2,5 млн. грн. та поширити дію цієї важливої соціальної програми на дошкільні навчальні заклади області.

Ці пропозиції комісія підтримала та прийняла відповідні рекомендації.