Увага розвитку малого підприємництва

e-mail Друк PDF

29 березня під головуванням Миколи Данилейка відбулося засідання постійної комісії з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій. У роботі комісії взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко.

Депутати у ході роботи схвалили зміни до показників обласного бюджету на 2011 рік. Як повідомив заступник Головного фінансового управління Павло Кропивка, на утримання установ обласного значення, проведення заходів та формування бюджету розвитку за рахунок вільного залишку бюджетних коштів на початоку року спрямовується 30, 5 млн. грн, збільшуються видатки на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на суму 22,3 млн.грн., зростають видатки по галузі будівництва на суму 6,3 млн. грн. За рахунок розподілу залишку коштів на початок року збільшуються видатки на охорону навколишнього природного середовища на суму 16, 5 млн. грн.

Комісія розглянула питання про виконання економічного і соціального розвитку області за 2010 рік в частині промислової політики та підприємництва. Як повідомила заступник начальника Головного управління економіки облдержадміністрації Олена Шишкова, виробнича діяльність підприємств промислового комплексу протягом 2010 року набула стабільності у порівнянні з попередніми роками. Як результат, індекс промислової продукції за 2010 рік до 2009 року склав 112,6 відсотка, зросли обсяги виробництва в машинобудуванні – в 1,9 рази, у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів – в 1,4 рази, у хімічній та нафтохімічній промисловості- на 22 %. Нарощують обсяги виробництва провідні промислові підприємства машинобудівного комплексу області: ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод», холдингова компанія «Автокраз», ВАТ «Полтавський турбомеханічний завод», ВАТ «Полтавхіммаш».

Депутати підтримали проект комплексної Програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2011-2012 роки. Як доповів начальник управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва Михайло Бугрій, метою комплексної програми є реалізація державної політики розвитку малого підприємництва, спрямованої на створення сприятливих правових та організаційно-економічних умов для започаткування бізнесу, його ведення та розвитку, зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Реалізація рішення потребує фінансування з обласного бюджету на надання методичної та інформаційно-консультаційної допомоги суб’єктам підприємницької діяльності на безповоротній основі щорічно по 250,0 тис.грн. Для запровадження часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, наданими суб’єктам підприємництва для реалізації інвестиційних проектів за пріоритетними напрямками економічного розвитку необхідно додатково передбачити кошти в сумі 750,0 тис. грн. щорічно. Відшкодування цих коштів буде здійснюватись лише по результатах впровадження інвестиційних проектів на підставі протокольних рішень конкурсної комісії.

У різному депутат Геннадій Коваленко висловив думку про необхідність підтримки місцевих будівельних організацій області, які останнім часом значно зменшили обсяги будівництва. Для вирішення даної проблеми перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко запропонував найближчим часом провести розширене засідання постійної комісії за участі представників зацікавлених сторін.