Активно дебатували навколо адмінтерреформи

27 травня відбулося пленарне засідання 37-ї позачергової сесії Решетилівської районної ради, яке провів голова районної ради Петро Кошовий. У його роботі взяли участь депутати обласної ради Віктор Бережний та Іван Гальченко, селищний та сільські голови, керівники підприємств, установ, організацій, представники засобів масової інформації та громадські активісти.

Про внесення змін до показників районного бюджету на 2015 рік присутніх поінформувала Тетяна Сахно – начальник фінансового управління райдержадміністрації.

Питання щодо ходу реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та проведення адміністративно-територіальної реформи в Решетилівському районі обговорювалось досить жваво, оскільки депутати та небайдужі громадяни мали бажання висловити свою думку з цього приводу.

Віктор Бережний та Іван Гальченко зауважили, що не у всіх громадян однозначне ставлення до реформи, яка не виглядає прозорою та зрозумілою.

Голова Решетилівської РДА Роман Перепелиця вніс пропозицію про об’єднання на території Решетилівського району усіх територіальних громад в одну, з центром у селищі Решетилівка.

Натомість депутати проголосували за підтримку резолюції, в якій президія районної ради та Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради пропонують наступне:

1. Створення виконавчих комітетів відповідних рад та проведення прямих виборів голів відповідних рад та виконкомів.

2. Проведення реальної децентралізації влади: передачу місцевим органам влади права розпоряджатися земельними ділянками, надрами, водними ресурсами і т.ін.

3. Для об’єднання громад має бути чітке визначення повноважень об’єднаної громади та чітке законодавче забезпечення фінансових можливостей новоутвореної громади. Лише після надання цих вихідних даних громади після широкого громадського обговорення зможуть прийняти відповідні рішення.

4. Для апробації Закону України „Про добровільне об’єднання територіальних громад“ реалізувати пілотний проект з проведення адміністративно-територіальної реформи в одній із областей України

Депутати вирішили направити це рішення до Решетилівської районної державної адміністрації, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради а також оприлюднити його в ЗМІ. Також депутати доручили Координаційній раді з питань місцевого самоврядування створити робочу групу з питань впровадження реформи у Решетилівському районі.

Питання щодо голови районної державної адміністрації, ініційоване групою депутатів, не набрало достатньої кількості голосів.