Продовжується роз'яснювальна робота щодо об'єднання

10 червня, на Глобинщині, у Броварківському сільському Будинку культури відбулася зустріч експертів Офісу реформ, керівників району з жителями Броварківської теритріальної громади.

Директор Офісу реформ у Полтавській області, депутат обласної ради Ірина Балибіна, експерт Офісу Іван Лещенко, голова райдержадміністрації Василь Вакуленко, голова районної ради Віталій Харченко, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Молодчин, керуючий справами районної ради Андрій Москаленко, очільники Градизької селищної, Бугаївської, Горбівської, Гриньківської, Погребівської, Пронозівської, Святилівської сільських рад та голова і жителі Броварківської громади зібралися, щоб обговорити питання формування спроможних територіальних громад у Глобинському районі, щоб побачити реальну картину, настільки громади в районі готові об’єднатися, заслухати представників кожної ради.

У ході зустрічі піднімалися дуже складні і важливі питання: про перспективи розвитку сільських територій після об'єднання, про спроможність новостворених громад, джерела наповнення місцевих бюджетів, про якість надання адміністративних послуг, про віддаленість багатьох населених пунктів від потенційних центрів громад при поганих дорогах і відсутності належного транспортного сполучення.

До присутніх звернулася директор офісу реформ у Полтавській області Ірина Балибіна, яка наголосила на значимості та важливості даного питання, зазначила, що об’єднання громад – це добровільний, відповідальний і тривалий процес, який має на меті покращити життєвий рівень населення громад, забезпечити громадян якісними та доступними послугами у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, житлово-комунального господарства, соцзахисту. Люди мають зрозуміти суть запропонованих реформ, спокійно, виважено обговорити, реально оцінити ситуацію і прийняти відповідні рішення, бо саме від їхнього рішення залежить майбутнє сільських населених пунктів.

Така ж консультаційна зустріч цього дня була проведена у с. Великі Кринки. У громадах району продовжується роз'яснювальна робота щодо об'єднання.