Активно дебатували навколо адміністративно-територіальної реформи

11 червня відбулося спільне засідання президії Новосанжарської районної ради та постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності і правопорядку та інформаційної сфери. Вів засідання голова районної ради Геннадій Супрун. У роботі засідання взяли участь заступник голови районної ради Сергій Бодак, заступник голови райдержадміністрації Наталія Постольник, заступник селищного голови, сільські голови. На розгляд засідання винесено питання про прийняття Звернення депутатів Новосанжарської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради щодо недопущення проведення в Україні широкомасштабної адміністративно-територіальної реформи, і зокрема у Новосанжарському районі та реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Обговорення питання проходило досить жваво, оскільки сільські голови та депутати як виразники інтересів простих сільських жителів, яких безпосередньо торкнеться ця реформа, небайдужі до ходу реформи, методів її проведення.

 

Геннадій Супрун акцентував увагу на тому, що будь-яке реформування є надзвичайно складним і комплексним процесом та має колосальні ризики. Висловив думку, що для реалізації цього процесу потрібно прийняти та внести зміни, в першу чергу в Конституцію України, низки законів та підзаконних актів, а також прийняти ряд нових законів, щоб забезпечити реалізацію реформи організаційно, фінансово, кадрово. Зазначив, що реформа належним чином не підготовлена, проводиться без врахування волевиявлення самих територіальних громад, яким на законодавчому рівні нав’язується перспективний план об’єднання.

Сергій Бодак, заступник голови районної ради, зауважив, що реформи повинні покращувати життя громадян, а не навпаки, запропонував більш чітко і зрозуміло прописати положення закону про добровільне об’єднання громад.

Сергій Головко, Руденківський сільський голова висловив думку, що не в усіх громадян однозначне ставлення до реформи, кінцевий результат якої не виглядає прозорим та зрозумілим. Зауважив, що об’єднання перш за все повинно починатись із дотаційних сільських рад, а самодостатні територіальні громади здатні і зараз, до реформи, без надання фінансової підтримки самостійно вирішувати питання місцевого значення. А тим більше, якщо держава поверне забрані з 1 січня 2015 року види доходів місцевих бюджетів. Тоді за рахунок бюджету розвитку можна буде утримувати інфраструктуру та вирішувати інші соціальні питання.

Михайло Заріцький, Зачепилівський сільський голова, також підтримав думку щодо доцільності об’єднання дотаційних громад з самодостатньою. Категорично висловився стосовно об’єднання громад на основі перспективного плану так як ним перекреслюється сама ідея добровільності об’єднання громад.

Микола Воронько, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності і правопорядку та інформаційної сфери, виступив проти поспішної адмінреформи, акцентував увагу на тому, що сільські громади самі вирішать як їм об’єднуватись. І тільки тоді, на основі пропозицій від громад потрібно внести зміни в закон.

Валентин Івашина, заступник селищного голови, підтримав ідею адміністративно-територіальної реформи, але методи її реалізації піддав сумніву.

Борис Федоренко, депутат районної ради, наголосив на необхідності самостійного, самими громадами, вирішення питання об’єднання. Запропонував проект звернення доопрацювати, врахувавши конкретні пропозиції сільських рад та депутатів районної ради, висловлені в ході засідання.

Володимир Левицький, депутат районної ради, підтримав проект Звернення. Запропонував, після його доопрацювання та прийняття сесією, направити також народним депутатам, щоб вони, в порядку законодавчої ініціативи ініціювали внесення змін до законодавчих актів стосовно адміністративно-територіальної реформи.

Микола Таран, депутат районної ради, який звернув увагу на прикінцеві положення Закону про добровільне об’єднання громад, яким зобов’язано уряд протягом трьох місяців з дня набрання чинності Закону про добровільне об’єднання громад (з 05.03.2015р.) забезпечити прийняття нових нормативно-правових актів та проведення діючих актів у відповідність до згаданого закону. Зауважив, що без виконання цього розділу закону, вести мову про впровадження реформи передчасно.

По результатах голосування депутати підтримали загальну концепцію проекту Звернення та запропонували винести його із поправками на розгляд сесії.