Герої живі, поки жива пам'ять про них

28 червня у смт Новооржицьке відбулося урочисте відкриття меморіальних дощок РЯБКУ Максиму та КОНОПЛЬОВУ Андрію, які загинули в антитерористичній операції на сході України.

На мітинг до приміщення школи, де навчалися хлопці, зібралися жителі робітничого селища, мешканці с. Воронинці, представники територіальних громад, установ та організацій району. Серед присутніх – рідні воїнів-земляків, друзі, побратими. Прибули також почесні гості – голова Полтавської обласної ради П.В. Ворона, голова райдержадміністрації В.Г. Симоненко, перший заступник голови РДА В.І. Козина. Щирі слова виступів селищного голови О.М.Буркацької, голови обласної ради, очільників району об’єднувала одна істина-переконання: меморіальна дошка не стане просто табличкою на стіні, згадка про полеглих у боях за Незалежність передаватиметься із покоління у покоління, а на прикладах подвигів героїв виростуть діти, котрі й розбудують уже нову, сильну, єдину по духу Україну. Особливі слова вдячності линули на адресу батьків Андрія та Максима, школи за виховання цих мужніх і безстрашних воїнів.

Материнські руки Лідії Олександрівни Конопльової та Галини Василівни Рябко розв‘язують тоненькі смужечки, що втримують запинала, спадають полотнища, що закривали дошки, їх освячує молитвою о. Іван (Ревкевич), палахкотять квіти від рідних, односельців, друзів, земляків-оржиччан. Линуть у високості звуки метронома, що відлічує хвилину мовчання… Присутніх об’єднує відчуття єдності, бо трагедія родин Рябка та Конопльова – це трагедія сіл, селищ району, нашої держави. Звуки пісні «Плине кача», що стала символом прощання із загиблими на майдані та в зоні АТО, у виконанні аматорів Лазірківського ЗБК, доторкнулася до серця кожного, хто був на заході...На традиційний заклик «Слава Україні!» у єдиному пориві звучить відповідь, повторена присутніми: «Героям слава!». Справді, девізом нашого життя має стати гасло «Герої не вмирають!», щоб не повторилася трагедія сучасної України.

Насамкінець селищний голова О.М. Буркацька подякувала за допомогу у виготовленні меморіальних таблиць районній та обласній владі, в організації проведення мітингу - відділу культури Оржицької РДА, колективу «Барви» (Лазірківський ЗБК), усім, хто взяв участь у заході.

За матеріалами газети "Оржицькі вісті"