Проблеми малого села та їх вирішення

7 серпня голова Семенівської районної ради Ольга Мохун провела особистий прийом громадян у селі Герасимівка Устимівської сільської ради. Сьогодні це село налічує 127 жителів, серед яких 32 дітей віком від 1 до 17 років. Діти дошкільного віку не охоплені освітою. У селі немає жодного адміністративного приміщення, де можна було б проводити особистий прийом громадян керівництвом сільської ради та представниками районних служб.

Для конструктивного розв’язання цих та інших проблем на зустріч з громадянами Герасимівки були запрошені заступник сільського голови Григорій Дороженко, соціальний працівник Станіслав Цибуля, а також головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Лариса Гаркава, в.о. головного лікаря центру ПМСД Віталій Черевко та головний спеціаліст відділу персоніфікації обліку пільговиків Лариса Святна.

За рекомендацією голови районної ради сільська рада уклала з Семенівським ССТ договір оренди приміщення площею 30 м² під громадську приймальню.

Щовівторка з 8 до 13 години фельдшер Вербківського ФАПу буде обслуговувати місцеве населення, так як невелика кількість жителів не дає можливості для існування тут самостійного медичного пункту.

На 6 населених пунктів Устимівської сільської ради діє один дитячий садок – у селі Вербки. Про можливість і потребу відкриття в ньому другої групи говорила Лариса Гаркава, адже в громаді 94 дитини дошкільного віку.

Наразі спільно з соціальною службою проводиться робота з батьками щодо охоплення дітей дошкільною освітою. Участь сільської ради у проекті по придбанню ще одного шкільного автобуса дасть можливість забезпечити підвіз дошкільнят у дитсадок.

Лариса Святна дала роз’яснення щодо нового в законодавстві про надання субсидій та отримання пільг населенням.

Жителька села Герасимівка Ольга Сидоренко порушила питання про заборгованість виплати ЗАТ «Гадячсир» коштів за здане від населення молоко.

Місцевих мешканців турбували також питання відсутності вуличного освітлення, облаштування автобусної зупинки.

Підводячи підсумки зустрічі, голова районної ради звернула увагу на одну із вагомих причин наявності серйозних проблем життєдіяльності Герасимівки. Пояснюється це тим, що у складі депутатського корпусу сільської ради останнього скликання немає жодного представника від цього села. Тож уже зараз громада повинна замислитись над тим, що на місцеві вибори мають іти небайдужі, активні і порядні люди, що вболівають за долю свого села та можуть ініціювати вирішення насущних питань.

Принагідно Ольга Мохун відвідала багатодітні родини Марії та Віктора Бугай, де виховується 4 дітей, та Світлани і Василя Голобокіних, котрі ростять 6 дітей, ознайомилась з умовами проживання, поспілкувалась з дітьми і батьками.