Пам'ять - наш моральний обов’язок

22 вересня в рамках відзначення 72-ї річниці визволення Семенівщини від нацистських загарбників у другій світовій війні відбулася презентація своєрідного Альбому пам’яті – Зводу пам’ятників полеглим у боях та жертвам фашизму, що знаходяться на території району. Лейтмотивом заходу стали слова талановитої українки Ліни Костенко: «І спом’яну, і пом’яну. І ще раз війни прокляну».

Ініціатором створення літопису виступила голова районної ради Ольга Мохун. Проект, профінансований місцевими громадами, був представлений через рольові «живі монументи» у виконання учнів Семенівського навчально-виховного комплексу №1.

Зі щирими словами вдячності Ольга Мохун вручила Подяку районної ради працівнику Фонду соціального страхування Віктору Корнієнку – автору творчого втілення ідеї. Це вже не перший приклад плідної співпраці талановитого аматора з органами місцевого самоврядування. До цього були фотоальбоми із життя громад та окремий доробок про Меморіал села Великі Липняги. Історія останнього (відступаючи, карателі прирекли на мученицьку смерть 376 мирних мешканців) – незгасний біль «української Хатині», хоча про це на загальному рівні говориться значно рідше.

Через призму дійства висвітились паралелі тієї героїчної епопеї та сьогодення, коли через військові дії обриваються людські життя - найцінніше, що дано Богом на цій землі.

З піснями, в яких відлуння війни і глибока туга, перед аудиторією - а це керівники органів місцевого самоврядування, представники ветеранських організацій, школярі, державні службовці – виступили переможці та лауреати багатьох мистецьких конкурсів – подружжя Валентина та Іван Саражини.