Дебатували проблематику міжбюджетних відносин

25 грудня голова Решетилівської районної ради Іван Писаренко провів пленарне засідання другої позачергової сесії. Зокрема, повторно розглянуто питання про надання попередньої роботи директору ЦКД «Оберіг» Дмитрію Малишу у зв’язку із закінченням повноважень за виборною посадою, але більшість не підтримала цього рішення. Питання про передачу сільським радам закладів культури та дошкільної освіти для управління та фінансування викликало дебати. Іван Писаренко та голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, цін та управління спільною власністю територіальних громад району Олена Кацітадзе звернулися до присутніх сільських голів із словами застереження у зв’язку з відмовою останніх прийняти для управління та фінансування дошкільні навчальні заклади. Іван Писаренко наголосив, що харчування дітей могло б бути набагато якіснішим, якби не необхідність придбавати продукти відповідно до тендерної процедури, яку проводить відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Малобакайський сільський голова Станіслав Срібний зауважив, що вирішення цього питання не було схвалене депутатами сільських рад, які побоюються, що передача дитячих навчальних закладів для управління і фінансування сільським радам може негативно позначитись на їх фінансовій спроможності. Запевнив, що сільські ради опікувались і будуть опікуватись питанням функціонування дитсадків, перераховуючи субвенції. Насамкінець Станіслав Срібний закликав шукати інші шляхи забезпечення дітей якісним харчуванням, ніж передавати їх на утримання сільським радам.

Питання «Про районний бюджет на 2016 рік» було ретельно розглянуто на засіданнях постійних комісій. Депутат районної ради Григорій Пономаренко висловив занепокоєння щодо недостатніх обсягів фінансування бюджетних галузей та наголосив на низькій оплаті праці працівників закладів соціального захисту. Депутати також розглянули зміни до показників районного бюджету на 2015 рік, про які інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Сахно.

Голова районної ради Іван Писаренко інформував присутніх щодо виділення коштів з цільового фонду Решетилівської районної ради, запропонувавши передати субвенції із спеціального фонду районного бюджету для проведення поточного ремонту доріг до спеціального фонду сільських бюджетів Демидівської, Піщанської, Плосківської та Потічанської сільських рад на загальну суму 450 тис. грн. Депутати підтримали цю пропозицію.

Рішення щодо оплати праці голови та заступника районної ради на 2016 рік було схвалено більшістю голосів, Також депутати схвалили звернення до Верховної Ради України щодо недовіри Уряду.

На пленарному засіданні підтримано депутатський запит Миколи Пустовара щодо вирубки дерев на території Потічанської сільської ради. Прийнято рішення направити його до Решетилівської райдержадміністрації та Решетилівського відділення ГУНП в Полтавській області для вивчення та надання відповіді автору.

Наприкінці засідання голова районної ради Іван Писаренко привітав усіх присутніх з Новорічними та Різдвяними святами, побажав здоров'я, миру та всіляких гараздів.