Реалізувати державну політику спільно з ЗМІ

e-mail Друк PDF

29 квітня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке вів голова комісії Микола Ганнущенко, розглянуто питання про висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування обласною газетою «Село полтавське».

За інформацією головного редактора газети «Село полтавське» Лариси Коби, у  виданні систематично подається матеріал щодо розвитку різних галузей економіки, соціальної сфери, життєдіяльності територіальних громад області, формування місцевих бюджетів. Започатковано рубрики: «Влада зблизька», «Проблеми в розрізі», «Сільський голова: в будні і в свята», «Депутат в окрузі» та інші. Редакційна колегія застосовує різні форми та методи подачі інформації, різножанрові публікації. Впроваджуються проекти «Пенсійна реформа з перших уст», «Земля Полтавська», системно висвітлюється робота районних державних адміністрацій та районних рад, друкуються графіки прямих телефонних ліній з керівниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Обговорюючи питання, голова комісії Микола Ганнущенко, депутати Микола Перепелиця, Михайло Стеценко, Ігор Супруненко відзначили важливу роль «Села полтавського» у формуванні громадської думки. Йшлося й про зростання рівня газетних публікацій, що позитивно позначилося на авторитеті видання серед передплатників і, відповідно, на тиражі газети.

Однак, депутати звернули увагу на необхідність збільшення критичних виступів газети; матеріалів, що містять журналістські розслідування, коментарі керівників державних структур, органів місцевого самоврядування, фахівців.

Депутат Володимир Козуб вніс пропозицію створити концепцію взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування з засобами масової інформації, яка б сприяла дієвому вирішенню проблем, які порушуються у журналістських матеріалах.

Наразі інформацію редакції газети «Село полтавське» комісія взяла до відома та рекомендувала головному управлінню інформаційної та внутрішньої позиції облдержадміністрації вийти з пропозицією до голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Олександра Удовіченка та голови обласної ради Івана Момота про зустріч із керівниками обласних ЗМІ, на якій розглянути питання щодо взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, засобів масової інформації у реалізації державної політики на Полтавщині, забезпеченні життєдіяльності територіальних громад області.

Також у ході засідання депутати розглянули питання про стан та перспективи розвитку інфраструктури обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» та забезпечення населення області інформаційними послугами.

Як поінформував заступник генерального директора ОДТРК «Лтава» Олександр Шейко, телевізійним мовленням компанії сьогодні охоплено 79% території області або 88% її населення. Поза зоною телесигналу «Лтави» залишаються Оржицький, Гребінківський, Пирятинський, Чорнухинський райони. Лохвицький, Новосанжарський та Глобинський райони охоплені телесигналом частково. Слухати ефірні радіопрограми радіостанції «Ваша хвиля» мають можливість 79% населення (63% території). Порівняно з 2005 роком кількість радіоточок в області скоротилася майже удвічі – до 140 тисяч одиниць. З огляду на приватизацію ВАТ «Укртелеком», якому належать радіодроти, дротове радіо взагалі може припинити своє існування. У перспективі ОДТРК «Лтава» – перехід від аналогового телебачення до цифрового, що покращить якість телесигналу.

На виконання рекомендації профільної комісії обласної ради п’ятого скликання підготовлено проект Програми розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської ОДТРК «Лтава» на 2011 – 2013 роки.

Відтак, після обговорення, дану інформацію депутати взяли до відома та рекомендували головному управлінню інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації внести проект Програми розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської ОДТРК «Лтава» на 2011 – 2013 роки на розгляд обласної ради.