Оновили керівництво районної Асоціації сільських та селищної рад

13 січня голова районної ради Віктор Юрченко провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, в якому також взяв участь голова райдержадміністрації Віктор Федоренко.

Віктор Федоренко зосередив увагу на забезпеченні виконання в районі Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Він наголосив, що це передбачає перейменування топонімічних назв чи демонтаж символів комуністичної епохи. Тож, очільники тих місцевих рад, де ця тема залишається відкритою, до 21 лютого мають вирішити питання відповідно до вимог законодавства.

В контексті практичного роз’яснення основних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» перед присутніми виступили начальник відділу Держгеокадастру у Семенівському районі Олександр Лепій та начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Аліна Голуб.

На новаціях в організації надання громадянам послуг в умовах децентралізації наголошувала начальник районного управління юстиції Олена Кражан.

Спеціаліст відділу статистики Наталія Сахарова загострила увагу на питаннях ведення погосподарського обліку в сільських радах.

Сільським головам рекомендовано провести вивчення основних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», а також вжити заходів по підготовці та впровадженню положень вищезазначеного Закону щодо реєстру виборців, реєстру територіальних громад, надання відомостей Державного земельного кадастру .

В ході засідання голова районної асоціації сільських та селищної рад Сергій Сирота звернувся до колег з проханням про звільнення його від виконання обов‘язків голови асоціації, яке було задоволене. Новим головою районної асоціації одноголосно обрано Семенівського селищного голову Людмилу Милашевич.

Підсумовуючи роботу, голова районної ради Віктор Юрченко висловив сподівання на плідну співпрацю всіх ланок місцевого самоврядування району, органів виконавчої влади для вирішення питань життєдіяльності громад в умовах складних викликів сьогодення.