Сесія Лохвицької районної ради

17 березня під головуванням Анатолія Храпаля відбулася п’ята сесія Лохвицької районної ради сьомого скликання. У її роботі взяли участь депутати Полтавської обласної ради Анатолій Власенко, Микола Бондар, Віктор Щуров, голова Лохвицької районної державної адміністрації, депутат районної ради Володимир Рязанов, сільські голови, керівники центральних органів виконавчої влади, управлінь, відділів райдержадміністрації, установ та організацій, представники засобів масової інформації.

На початку засідання депутати та запрошені вшанували хвилиною мовчання пам’ять земляка, офіцера Збройних Сил України, полковника Олега Коваленка, життя якого обірвалося 16 лютого під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Перед початком роботи сесії Анатолій Храпаль за традицією привітав всіх депутатів, які відзначили дні народження у міжсесійний період та вручив почесні грамоти районної ради ювілярам – депутату районної ради Віктору Мельнику, сільському голові Яхниківської сільської ради Наталії Сердюк та секретарю Лучанської сільської ради Світлані Калач.

Напередодні сесії всі питання порядку денного були опрацьовані в ході роботи постійних комісій районної ради, а також на засіданні Президії районної ради та Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Загалом на розгляд депутатів було внесено 45 питань порядку денного.

Першими на розгляд депутатів були запропоновані фінансові питання. Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2015 рік та про внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік доповідала начальник фінансового управління Тетяна Клименко. Районна рада одноголосним рішенням підтримала проекти рішень з цих питань.

У зв’язку зі створенням нових депутатських фракцій і групи депутати внесли зміни до складу Президії районної ради та взяли до відома звіт начальник Лохвицького ВП ГУНП в Полтавській області Андрія Латенка про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Лохвицького ВП ГУНП в Полтавській області.

Гарячі дискусії депутатів викликав проект рішення «Про Регламент Лохвицької районної ради 7 скликання (нова редакція)». В ході роботи постійних комісій було напрацьовано ряд змін та доповнень до запропонованого проекту Регламенту. Їх активне обговорення тривало і під час пленарного засідання. В результаті, Регламент районної ради 7 скликання був прийнятий з урахуванням ряду доповнень депутатів районної Євгена Севастьянова, Олександра Цися та В’ячеслава Демчука.

Депутати розглянули та затвердили низку районних програм, а саме: Програму правової освіти населення Лохвицького району на 2016 – 2020 роки, Програму забезпечення житлом дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Лохвицькому районі на 2016-2018 роки, районну цільову соціальну програму захисту населення і територій Лохвицького району від надзвичайних ситуацій, техногенного та природного характеру на 2016-2017 роки, районну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2017 роки, Комплексну програму розвитку освітньої галузі Лохвицького району на 2016 рік, Програму підтримки Трудового архіву Лохвицького району на 2016-2017 роки, Програму розвитку місцевого самоврядування у Лохвицькому районі на 2016-2017 роки, Програму розвитку та підтримки малого та середнього підприємництва у Лохвицькому районі на 2016-2018 роки, районну цільову соціальну Програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки, а також внесли доповнення до районної Програми реалізації Концепції допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді та її призову до лав Збройних Сил України та інших військових формувань під час проведення мобілізації на 2016-2020 роки.

З метою збереження права на пільговий проїзд приміським (міським) автомобільним транспортом загального користування окремих категорій громадян Лохвицького району депутати підтримали доповнення і до Програми економічного і соціального розвитку Лохвицького району на 2016 рік, забезпечивши компенсацію витрат на перевезення окремих пільгових категорій громадян згідно Методики відшкодування перевізникам компенсацій за пільгове перевезення окремих категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом за рахунок районного бюджету.

Рішеннями районної ради були затверджені список народних засідателів Лохвицького районного суду і список інвалідів по зору І групи, які отримають пільги за використання природного газу у 2016 році.

Депутати одноголосно голосували за укладення трудового контракту з Віктором Бурлеєм на посаді головного лікаря Лохвицької ЦРЛ, вирішили ряд питань, що стосуються управління майном комунальної власності територіальних громад району та затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, наданих в оренду для ведення фермерських господарств.

Було також прийнято до відома заяву заступника голови районної ради В’ячеслава Демчука про дострокове припинення ним повноважень та ухвалено відповідний проект рішення.

У різному депутат районної ради Олександр Галика оприлюднив заяву фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Лохвицької районної ради до Прем’єр-міністра України щодо недопущення транзиту російського вантажного транспорту територією України.