Депутати розглянули питання проекту порядку денного сесії районної ради

19 квітня у Чорнухинській районній раді за головування голови постійної комісії з питань планування бюджету та фінансів, малого та середнього бізнесу Володимира Бухала відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради, у якому взяли участь голова районної ради Надія Кривчун, заступник голови районної ради Микола Турчин, голова райдержадміністрації Олег Ковган, керівники установ, організацій району.

Головуючий на спільному засіданні запропонував питання про щорічний звіт голови райдержадміністрації розглянути на пленарному засіданні шостої сесії районної ради сьомого скликання, яке відбудеться 21 квітня.

Детально ознайомила присутніх із станом підготовки до сезону відпочинку та оздоровлення дітей та молоді у Чорнухинському районі влітку 2016 року начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Семегал, яка повідомила, щодо оздоровлення 2015 року, є успіхи в порівнянні з попередніми роками стосовно кількості та якості оздоровлення дітей шкільного віку у пришкільних таборах з денним перебуванням. Результат на обласному рівні – 3 місце та 4 місце – щодо кількості охоплення оздоровленням дітей шкільного віку за бюджетні кошти. У 9 дошкільних навчальних закладах оздоровлюватиметься 315 дітей. Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року № 1531 витрати на харчування дітей у літній період мають бути збільшені на 10%. Збільшення коштів дає можливість організувати другий вітамінний сніданок та максимально урізноманітнити харчування, Всього на забезпечення вітамінізованого та калорійного харчування дітей в ДНЗ на оздоровчий період повинно бути виділено бюджетних асигнувань в сумі 28,0 тис. грн.

Наймасовішою формою відпочинку, як і раніше, будуть пришкільні табори з денним перебуванням, яких при загальноосвітніх школах працюватиме 11, ними планується охопити 570 учнів (початкових класів та пільгових категорій), що становить 60% від загальної чисельності учнів району. Тривалість відпочинкової зміни 14 днів. Депутати вирішили дане питання винести на розгляд сесії.

З питаннями про виконання районного бюджету за І квартал 2016 року,

про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік депутатів районної ради ознайомила начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Лукашенко.

Головний лікар КЗ «Чорнухинська ЦРЛ» Костянтин Самойлік проінформував обранців про районні програми забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів технічними засобами на 2016 – 2017 роки, цільову соціальну Програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки.

Жваве обговорення викликало питання «Про реформування друкованого засобу масової інформації «Нова праця» та редакції Чорнухинської районної газети «Нова праця», засновником яких є Чорнухинська районна рада». Відповідно до Закону України “ Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації ”, Закону України “ Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні ”, на підставі пропозиції трудового колективу Чорнухинської районної газети «Нова праця» стосовно способу реформування районній раді необхідно вийти зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації «Нова праця» з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації. Невирішеним залишається питання фінансування газети: чи за діючою програмою, чи за відповідною угодою. Це питання обранці вирішили розглянути на пленарному засіданні сесії районної ради.

Також депутати розглянули питання «Про схвалення та подання на конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році проектів «Реконструкція Чорнухинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Г.С. Сковороди в смт. Чорнухи Чорнухинського району Полтавської області та «Придбання шкільного автобуса для Гілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Гілецької сільської ради, с. Гільці Чорнухинського району Полтавської області».

Депутати рекомендували ці та інші питання винести на розгляд чергової сесії районної ради, яка відбудеться 21 квітня 2016 року.