Місцеві проблеми видніше саме на місцях

7 червня голова Оржицької районної ради Володимир Козина провів виїзний прийом громадян у Савинській та Денисівській сільських радах, поспілкувався й з керівниками. Зокрема, із сільськими головами було обговорено ряд важливих питань, що стосуються проблем села, життєдіяльності територіальних громад. Констатовано, що недофінансування галузі медицини, освіти в районі вимагає неабияких зусиль на місцях, аби жителі мали змогу отримувати якісні послуги. Завідуюча Савинським ФАПом, депутат районної ради Оксана Халява переймається тим, щоб відвідувачі медичного пункту отримували огляд та допомогу у комфортних умовах. Медичний пункт виглядає ошатно, нещодавно зроблено косметичний ремонт. Частина питань вирішується завдяки укладенню соціальних угод між сільською радою та сільгоспструктурами, які працюють на місцевих угіддях, інші – завдяки спонсорській допомозі та рукам небайдужих громадян.

Завідуюча Савинським ДНЗ «Берізка» Світлана Мартиненко звернулася до голови районної ради за допомогою у питаннях заміни вікна у одній із груп дитсадка та облаштування дитячого майданчика. Агропромислова компанія «Кернел» забезпечила новостворену группу дитсадка дитячими меблями, але ще багато треба зробити. Тому є необхідність звертатися до всіх, хто маєможливість покращити життя маленьких відвідувачів дошкільного закладу. Багато питань, що стосуються соціальної сфери, допомагають вирішувати приватні сільгосппідприємці Валентина Філіповських, яка є депутатом районної ради, та Сергій Буць. Не відмовляють і батьки вихованців. Один з них власноруч змайстрував гойдалку на дитячий майданчик, інші не відмовляють у проведенні ремонтів.

Є нагальні питання, над якими треба працювати і в Денисівській сільській раді. Ремонтних робіт потребують місцевий ФАП, спортивний зал загальноосвітньої школи, бібліотека, клуб. Все це вимагає значних фінансових вкладень. Тому є необхідність брати участь у проектах ООН із розвитку громад та залучати кошти державного фонду регіонального розвитку.

Голова районної ради Володимир Козина зауважив, що основне завдання влади – зробити життя людей комфортним та зручним, тому активна громадянська позиція сільських голів, керівників закладів соціальної сфери – це можливість відстоювати інтереси власних територіальних громад та вирішувати завдання першочергового значення на місцях. Громаді є над чим працювати, бо саме вона є рушійною силою вирішення проблемних питань сьогодення на власних територіях.

Керівник району дав доручення відповідним структурним підрозділам щодо вивчення та надання допомоги у вирішенні питань, порушених виборцями.