Оперативна реакція на виклики природи-ситуація під контролем

8 липня за участю голови районної ради Віри Мартюк та заступника голови Романа Гловацького відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій , на якому розглянули питання екологічної ситуації на річці Сулі .

Як ми повідомляли у публікації від 08.07.2016 року «Заходи по запобіганню техногенної ситуації на Сулі.» внаслідок негоди ускладнилась екологічна ситуація на річці Сулі, що спричинило часткову загибель флори і фауни та забруднення як самої річки так і прилеглих до неї земель.

На засіданні районної комісії було заслухано інформацію начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Хорольському районі Серргія Ткаленка, який повідомив про щотижневий відбір проб води в річці Сулі на межі Хорольського та Оржицького районів.

З огляду на те , що останні проби показали погіршення якості води та бактеріальне забруднення річки -було введено обмежувальні заходи, а саме заборону на купання в річці Сулі та вилов риби. Заборона триватиме до нормалізації екологічної ситуації , а Держпродспоживслужба і надалі буде проводити лабораторний контроль якості води.

Було наголошено на необхідності взяти на контроль продажу риби на районному ринку, а також відстежувати торгівлю рибою на стихійних ринках, щоб не допустити спалаху інфекційних захворювань. Контролювати ситуацію доручили місцевому відділу поліції разом з управлінням Держпроспоживслужби.

В наслідок розгляду питання районна комісія ухвалила оголосити роботу комісії з ТЕБ і НС у режимі підвищеної готовності. Рекомендовано виконавчим комітетам Мусіївської сільської ради та Покровобагачанської об’єднаної територіальної громади провести роз’яснювальну роботу серед населення та накласти заборону на купання і вилов риби у річці Сулі.

Крім того виконавчим комітетам Петрівської, Трубайцівської, , Староаврамівської, Вишняківської, Мусіївської сільських рад та Покровсько Багачанської і Новоаврамівської об’єднаних територіальних громад , на території яких протікають річки Хорол та Сула, з метою недопущення в подальшому виникнення аналогічної екологічної ситуації, рекомендовано обстежити та визначити кількість небезпечних в епідемічному плані об’єктів, затоплення яких може призвести до виникнення надзвичайної ситуацій .