Робота сесії була насиченою і плідною

20 липня голова Оржицької районної ради Володимир Козина провів пленарне засідання дев’ятої (позачергової) сесії районної ради сьомого скликання, на розгляд якої було внесено 25 питань порядку денного. Всі вони попередньо були детально опрацьовані на спільному засіданні Президії та постійних комісій районної ради.

По питанню «Про затвердження переліку об’єктів, що фінансуються у 2016 році за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» виступила виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації Лілія Парасоцька. Загальний обсяг фінансування об’єктів району з державного та місцевих бюджетів складає 2 млн. 189 тис. 288 грн. За рахунок цих коштів планується здійснити капітальні ремонти Оржицького районного будинку культури, приміщення спортзалу Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, площі імені І.Я. Франка в селищі Оржиця, поточний ремонт та оновлення матеріально-технічної бази Оржицького ДНЗ «Дзвіночок», придбання модульної сцени та комплектуючих для дитячого майданчика в селищі Оржиця. Відповідно до цього були внесені зміни до Програми економічного і соціального розвитку Оржицького району на 2016 рік. Депутати затвердили також Програму здійснення компенсаційних виплат за перевезення окремих пільгових категорій громадян у Оржицькому районі та ухвалили ряд змін до низки діючих у районі програм.

Було прийнято рішення про затвердження Порядку використання коштів районного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які спрямовуватимуться на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі, розмежування земель державної та комунальної власності.

По ряду питань, зокрема, про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад району, які перебувають на балансі відділу освіти Оржицької районної державної адміністрації, про затвердження Положення про освітній округ Оржицького району, про відкриття додаткової групи у дошкільному навчальному закладі „Малятко” Плехівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, про припинення дії трудового контракту з директором Куйбишевської ЗОШ І-ІІІ ступенів Петренком Михайлом Івановичем, про продовження трудових контрактів доповідала начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Стасенко.

Відповідно до Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки” депутати ухвалили зміни до статутів Комунального закладу „Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги”, Оржицького районного будинку культури, Оржицької центральної районної бібліотеки, Оржицького районного історичного музею, Оржицької дитячої музичної школи, Лазірківського зонального будинку культури.

Також депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2016 року та розподілили кошти, які надійшли до бюджету в ході перевиконання та субвенцій з державного та місцевих бюджетів.

Депутати також затвердили список осіб та трудових колективів для занесення на районну Дошку пошани.

Ухвалено відповідні рішення стосовно низки питань, що стосуються управління майном комунальної власності територіальних громад району.

Було прийнято рішення «Про Звернення депутатів Оржицької районної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України проти підвищення тарифів на газ, теплову, електричну енергію та комунальні послуги».

Одностайним був депутатський корпус при прийнятті інших рішень, що мають значиму вагу для забезпечення життєдіяльності району.

Активну участь у обговоренні питань порядку денного сесії взяли депутати районної ради Григорій Проценко, Микола Чепа, Володимир Карлов, Володимир Бас, Максим Холоша, селищний голова Олена Сидоренко, сільські голови Мирослав Боговик, Валентина Гарбуз.

Наприкінці засідання сесії виконуюча обов’язки начальника Управління Держпродспоживслужби в Оржицькому районі Тетяна Сиса ознайомила депутатів з нинішнім станом справ стосовно забруднення річки Сула. Зокрема, вона повідомила, що відбір проб води 18 липня поточного року показав, що вміст бактеріального забруднення в с. М. Селецька знизився до норми, а в селах Тарасівка та Чутівка залишається високим та перевищує норму в чотири рази. Депутати внесли пропозицію звернутися до правоохоронних органів для розслідування істинних причин забруднення річки.

На засідання сесії районної ради завітали представники Кременчуцького громадського об’єднання Цивільний корпус «Азов», які запропонували співпрацю у розслідуванні причин бактеріального забруднення р. Сули, а також підтримку у питаннях боротьби з проявами корупції та сепаратизму, профілактики правопорушень на території району, надання волонтерської допомоги воїнам АТО.

Підбиваючи підсумки, голова районної ради Володимир Козина подякував сільським, селищним головам за підтримку земляків, що перебувають на Сході країни, та всім учасникам засідання за плідну, конструктивну роботу.