«Барви Хорольщини»: фестиваль розширює межі

17 червня на мальовничому березі річки Голоубиха, що поблизу Хоролу, в черговий раз відбувся регіональний фестиваль народної творчості "Барви Хорольщини".

У відкритті фестивалю взяли участь голова районної ради Віра Мартюк та голова районної державної адміністрації Лариса Звірко.

Без сумніву, свято вдалося на славу. Вмілі господині пригощали всіх охочих варениками, народні вмільці демонстрували свої витвори образотворчого мистецтва (картини, вишиванки, ляльки-мотанки, вироби з глини та дерева, вироби вишиті бісером, обереги тощо), а молоді козаки хизувалися своїми кіньми.

В пісенній частині фестивалю, як зазвичай, взяли участь творчі колективи не тільки Хорольщини, а всього Полтавського краю.

Вони дарували гостям пісню, нашу Українську народну, яка з поконвіків, в часи незгод, змушувала наш народ вставати з колін і скидати ярмо гнобителів, а в часи спокою - звеселяла душу. Адже саме пісня пробуджує силу і велич нашого народу, дає нам можливість відчути могутнє коріння дідів-прадідів.

В програмі фестивалю було і дефіле наших красунь, які показали гостям чудові вишиванки, що вкотре нагадало про природну красу українського народу, і конкурс на кращу господиню, учасниці якого приготували вареники та почастували ними гостей.

Окремо слід відзначити конкурс короваїв.

Короваї які були представлені на огляд глядачам, являли справжні витвори мистецтва.

До речі , після завершення фестивалю всі короваї були передані до будинків –інтернатів та людям із обмеженими можливостями.

Учасники та гості фестивалю народної творчості «Барви Хорольшини» звернулися зі словами вдячності до організаторів культурно-мистецького дійства. Окрему подяку висловили депутату обласної ради Фахраддіну Мухтарову за спонсорську допомогу в проведенні фестивалю та підтримку народних талантів.