Про підготовку проектів, які фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку

З огляду на актуальність залучення інвестицій у розвиток Хорольського району голова районної ради Віра Мартюк взяла участь у нараді «Про актуальні питання підготовки проектів, які фінансуються за рахунок коштів ДФРР».

Голова районної державної адміністрації Лариса Звірко повідомила, що розпорядженням КМУ від 12.07.2017 року №461-р внесено зміни до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок коштів ДФРР. До затвердженого переліку внесено проект реконструкції приміщення пологового відділення Хорольської ЦРЛ з прибудовою окремої вхідної групи по вул.Полонського 11/1, корпус №3. Вартість проекту близько 8,0 млн. грн. Обсяг фінансування з ДФРР має скласти 3,0 млн. грн. Близько 5,0 млн. грн. має надійти на реалізацію проекту з місцевих бюджетів. Це єдиний проект, поданий від Хорольського району, що був схвалений МВК і став переможцем цьогорічного конкурсного відбору.

Нагадаємо;

Створення Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) є однією з умов прискорення соціально-економічного розвитку регіонів України . Участь у конкурсі проектів, що фінансуються частково з ДФРР, - це реальна можливість залучити значні державні кошти у громади.

У 2017 році за рахунок коштів ДФРР в державі буде профінансовано 767 проектів на суму майже 3,4 млрд. грн. Це проекти, які пройшли конкурсний відбір і стали переможцями. У 2016 році від ДФРР громади Полтавської області отримали для свого розвитку 80,8 млн. грн., у поточному році ця сума збільшилася до 93,8 млн. грн.

Характеризуючи ситуацію із реалізацією проектів у районі, слід відмітити, що цьогоріч на противагу минулому року зменшилась кількість проектів, які пройшли затвердження. Для цього були і об’єктивні, і суб’єктивні причини. Оскільки при їх розгляді завжди враховуються чимало факторів, які характеризують фінансовий й соціально-економічний стан громад, значення проекту для громади та кошторису самого проекту.

Відтак не слід полишати роботу з просування проектів, які на перший раз не пройшли конкурсний відбір. Обґрунтовуючи їх необхідність, варто подавати їх повторно. Чим дорожчий проект, який розрахований на значну категорію населення, тим більша можливість проходження ним конкурсного відбору. Причому програми і проекти, що реалізуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, підлягають співфінансуванню з місцевих бюджетів на рівні не менше 10 відсотків. І, як правило, чим більший відсоток співфінансування з місцевого бюджету, тим більше шансів у проекту отримати перемогу. Тому наші громади мають використати таку можливість отримати на свій розвиток державну підтримку .

З інформацією з питання порядку денного на нараді виступила в.о. завідувача сектору економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації О. Процун. Зокрема, вона зазначила, що цьогоріч суттєво не змінилися умови та пакет документів, який потрібно подавати до регіональної комісії на участь у конкурсному відборі. Проте, до сфери покриття співфінан-суванням були додані проекти будівництва та капітального ремонту. А також додала, що на наступний, 2018 рік, стало можливим подавати проекти на капітальні ремонти закладів освіти та медицини. Критерії відбору проектів не змінилися. Це: календарний план реалізації проектів від одного до трьох років; співфінансування з місцевих бюджетів не менше 10% їх кошторису; подальше власне фінансування чи утримання; проектна документація (для проектів будівництва). Кожен житель міста та району відтепер має можливість переглянути та ознайомитися подані проекти та стан його реалізації на сайті регіонального розвитку, розміщеного за електронною адресою: dfrr.minregion.gov.ua. В ході обговорення учасники наради, представники міської та сільських рад, ОТГ змогли задати запитання та отримати відповіді голови райдержадміністрації Лариси Звірко та голови районної ради Віри Мартюк. Також присутні обговорили зміни у нормативно-правовій базі та вимоги до структури проектів і супровідної документації.