Обласні і районні ради просять Президента України ветувати закон, який дозволяє Уряду змінювати межі районів

e-mail Друк PDF

Президент Української асоціації районних та обласних рад, Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов від імені усіх Членів Асоціації звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням ветувати Закон України N2653 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», прийнятого Верховною Радою України 16 квітня 2020 року.

Цей Закон, вважають представники органів місцевого самоврядування всієї України, надає Урядові безпрецедентно широкі повноваження визначати адміністративні центри та затверджувати території територіальних громад без погоджень таких рішень ані з органами місцевого самоврядування, ані з місцевими органами виконавчої влади. Положення Закону суперечать статті 5 Європейської хартії місцевого самоврядування, відповідно до якої зміни територіальних кордонів органів місцевого самоврядування не можуть здійснюватися без попереднього з’ясування думки відповідних місцевих громад.

Детальніше...

Оголошено обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2020 року

e-mail Друк PDF

Розпорядженням голови Полтавської обласної ради від 28.04.2020 р. № 88 з 01 травня поточного року оголошено обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області 2020 року.

Розпорядженням визначені наступні напрями проєктів:

− розвиток туристичної діяльності та курортної справи;

− впровадження енергозберігаючих та ресурсоефективних технологій в закладах бюджетної сфери;

Останнє оновлення на Середа, 29 квітня 2020, 14:00 Детальніше...

Робоча група обласної ради ініціювала проведення службової перевірки Центру соціально-психологічної реабілітації дітей

e-mail Друк PDF

29 квітня під головуванням Олександра Алексюка та за участю виконуючого обов’язки голови обласної ради, першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода, заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко відбулося засідання робочої групи з вивчення ситуації у комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради.

Робоча група, до складу якої увійшли депутати обласної ради, працівники облдержадміністрації та виконавчого апарату обласної ради, створена за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького з метою об’єктивного та всебічного аналізу обставин, які зумовили нанесення значних тілесних ушкоджень одним неповнолітнім вихованцем закладу іншому.

Члени робочої групи заслухали пояснення директора КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради Валентина Гавриленка. За його словами, кримінальне правопорушення було вчинено вночі 17-річним вихованцем закладу, який неодноразово перебував на обстеженні та лікуванні в обласній клінічній психіатричній лікарні імені О.Ф. Мальцева, по відношенню до семирічної дитини. Юнак, після повернення з лікарні, проявів агресії та неадекватної поведінки не виявляв. Перебування в спальній кімнаті дітей різного віку Валентин Гавриленко пояснив недостатністю площі закладу.

Останнє оновлення на Середа, 29 квітня 2020, 12:41 Детальніше...

Названо лауреатів обласного конкурсу журналістських робіт 2020 року

e-mail Друк PDF

28 квітня відбулося засідання журі обласного конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади – шлях до сталого розвитку громад».

Конкурс засновано Полтавською обласною радою з метою підвищення обізнаності населення Полтавщини про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку громад.

Вів засідання виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод.

Журі, до складу якого увійшли представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, медійної та експертної спільноти, розглянуло подані на конкурс матеріали та визначило переможців.

Останнє оновлення на Середа, 29 квітня 2020, 14:09 Детальніше...

До уваги журналістів Полтавщини

e-mail Друк PDF

З метою подальшого всебічного висвітлення процесів децентралізації Міністерство розвитку громад та територій України проводить у 2020 році Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

До участі у Конкурсі приймаються матеріали за номінаціями:

– онлайн-публікація;

– стаття в друкованому ЗМІ;

– радіо матеріал;

– відеоматеріал.

Матеріали мають бути опублікованими вперше у період із 1 січня до 30 вересня 2020 року.

Конкурсні роботи подаються до 18:00 30 вересня 2020 року.

Останнє оновлення на Вівторок, 28 квітня 2020, 10:51 Детальніше...

Міністерство розвитку громад та територій України запрошує органи місцевого самоврядування взяти участь у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування»

e-mail Друк PDF

Міністерство розвитку громад та територій України оголосило про проведення у 2020 році конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування».

Запропоновано наступні теми:

«Влада та громада: інформування, діалог, участь»

Практики мають демонструвати високий рівень втілення принципу прозорості та відкритості органів місцевого самоврядування (ОМС), залучення мешканців усіх категорій до процесів прийняття рішень, згуртованість, соціальну відповідальність та комплексне вирішення питань місцевого розвитку на засадах публічно-приватного партнерства або самоорганізації/волонтерства, високу якість надання публічних послуг через Е-технології та моделі інтегрованих послуг.

Приклади практик

Доступність інноваційних електронних інформаційно-консультативних сервісів (портали, мобільні додатки, електронна звітність/підзвітність, онлайн-діяльність виконкомів та рад).

Використання ефективних інструментів взаємної комунікації та зворотного зв’язку.

Впровадження інноваційних проектів в рамках громадського бюджету участі/публічно-приватного партнерства/самоорганізації.

Детальніше...

Вітаємо з Днем народження

e-mail Друк PDF

 

 
28 квітня своє 40-річчя від Дня народження відзначає депутат Полтавської обласної ради сьомого скликання Півень Дмитро Юрійович.
Голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутатський корпус та виконавчий апарат обласної ради щиро вітають Дмитра Юрійовича з ювілеєм, бажають міцного здоров’я, родинного затишку, миру, благополуччя, нових вагомих успіхів у професійній та депутатській діяльності!

26 квітня – день пам’яті Чорнобильської трагедії

e-mail Друк PDF

Шановні полтавці, ліквідатори аварії на ЧАЕС!

Чорнобильська техногенно-екологічна катастрофа – це не тільки трагедія, яка сколихнула весь світ. Це також історія про мужніх людей – пожежників, працівників ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, науковців, медиків, – які ціною власного життя і здоров’я взяли контроль над ядерною небезпекою, врятували людство від великої біди.

Багато з них пішли у вічність, залишивши по собі гострий біль втрати. Світла їм пам'ять і вдячність.

Ми безмежно вдячні героям-чорнобильцям, які сьогодні поряд з нами. Пишаємося вашою мужністю, активною громадянською позицією, вірністю обов’язку, готовністю до самопожертвування в ім’я інших людей.

Шановні земляки! Пам’ятаймо про подвиг ліквідаторів, а також про гіркі уроки Чорнобиля: загиблих, підірване здоров'я людей, забруднені радіацією території. Бережімо довкілля! Оточимо турботою кожного ліквідатора аварії на ЧАЕС, кожну чорнобильську родину!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Олександр Біленький: У Великодні свята полтавці, переважною більшістю, дотримувалися відповідного карантинного режиму – дякуємо за виважену, свідому позицію

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час чергового спільного брифінгу з головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим та секретарем Полтавської міської ради Олександром Шамотою щодо ситуації з поширенням коронавірусу в області.

«У Великодні свята полтавці, переважною більшістю, дотримувалися відповідного карантинного режиму, дослухалися до звернень влади, представників духовенства і провели Великодні свята вдома – дякуємо за виважену, свідому позицію. Хочу звернутися до керівників органів місцевого самоврядування. Звісно, ви можете юридично зачинити цвинтарі, але фактично це зробити дуже важко, тому що на них часто немає огорожі, – зазначив Олександр Біленький. – Тож потрібно звернутися до людей і переконати їх провести поминальний тиждень відповідально – тобто, залишатися вдома і відкласти відвідини цвинтарів».

Відповідаючи на запитання журналістів щодо ймовірного закінчення карантину 11 травня, голова обласної ради Олександр Біленький зауважив, що нині спрогнозувати щось досить складно.

Останнє оновлення на П'ятниця, 24 квітня 2020, 14:33 Детальніше...

Оголошено прийом матеріалів на здобуття Премії Полтавської обласної ради імені О.М. Байрак

e-mail Друк PDF

Оголошено прийом матеріалів на здобуття Премії Полтавської обласної ради імені О.М.Байрак, заснованої з метою сприяння суспільно значущим екологічним громадським ініціативам мешканців Полтавської області, розвитку екологічної освіти і виховання, підвищенню екологічної свідомості і культури населення.

Премія присуджується до дня народження Байрак О.М. – 7 серпня.

Номінації Премії:

– «Екологічний проєкт» (нагороджуються автори проектів-переможців Конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області, заснованого обласною радою, що були успішно реалізовані в територіальних громадах за співфінансування з обласного та місцевих бюджетів);

– «Екологічна освіта та виховання» (нагороджуються жителі Полтавської області: науковці, педагоги, журналісти, а також автори слів та музики пісень про природу рідного краю – за вагомі досягнення в екологічній освіті та екологічному вихованні).

Останнє оновлення на Четвер, 23 квітня 2020, 10:30 Детальніше...

Вітаємо з Днем народження

e-mail Друк PDF

 

20 квітня свій День народження відзначає перший заступник голови Полтавської обласної ради сьомого скликання Холод Євгеній Миколайович.

Голова обласної ради Олександр Біленький, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутатський корпус та виконавчий апарат обласної ради щиро вітають Євгенія Миколайовича з особистим святом, бажають міцного здоров’я, родинного затишку, миру, благополуччя, нових вагомих успіхів у професійній та депутатській діяльності!

Останнє оновлення на Понеділок, 20 квітня 2020, 08:47

Сторінка 4 з 388