Інформація від ГУ ДПС у Полтавській області

Надаєте квартиру в оренду громадянину – зобов'язані нараховувати та сплачувати податок

Якщо договір оренди нерухомого майна укладено між фізичними особами, які не є суб'єктами господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб (далі - податок) до бюджету, є платник податку — орендодавець. Для прикладу, у разі надання в оренду квартири або іншого житлового чи нежитлового приміщення, орендодавець є відповідальним за нарахування та сплату податку до бюджету.

Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) орендодавця до 1 травня року, наступного за звітним.

Детальніше...

Завершено державну реєстрацію наказів Мінфіну про застосування програмних РРО

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що Міністерством юстиції зареєстровано наказ Мінфіну від 23 червня 2020 року № 317 «Про порядок реєстрації та застосування програмних РРО», а також наказ від 18 червня 2020 року № 306 «Про затвердження форм і змісту розрахункових документів», якими зокрема:

- затверджено порядки реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО); визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн;

Детальніше...

Оподаткування доходів, отриманих від продажу сільськогосподарської продукції

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України, доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй для ведення особистого селянського господарства та/або на земельних частках (паях), виділених в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, підлягає оподаткуванню на загальних підставах (18% ПДФО та 1,5% військовий збір). Платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Детальніше...

Забезпечимо своєчасне декларування та сплату ПДВ в умовах карантину!

За інформацією Головного управління ДПС у Полтавській області протягом першого півріччя 2020 року суб’єкти господарювання – юридичні особи Полтавщини сплатили до Державного бюджету 1884,4 млн.грн. податку на додану вартість, що на 3,2 відсотка перевищує аналогічні показники минулого року.

Детальніше...

Громадяни з метою реалізації права на податкову знижку, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, мають подавати до контролюючого органу також копії документів, що підтверджують витрати

Законом України від 16.01.2020 № 466–ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни та доповнення до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зокрема, до пункту 166.2 статті 166 ПКУ, відповідно до яких уточнено перелік документів, які підтверджують витрати, що включаються до складу податкової знижки (платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи послуги)).

Детальніше...

Сторінка 1 з 534