Оржицький район

Оржиччина: Прощання з Масляною

12 березня Оржиччина прощалася з Масляною. Масляна - це свято веселощів, млинців та гарного настрою. Говорячи про походження Масляної слід знати, що це стародавнє слов'янське свято, що бере свої витоки з язичницької культури і збереглося після прийняття християнства до цих часів.

Щороку Масляна святкується в останній тиждень перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня.

Кульмінацією Масляної залишається і донині спалювання опудала Зими - символу настання Весни. Передують такому обрядовому спаленню пісні, ігри, танці, хороводи, що супроводжуються частуванням і млинцями.

Цей обряд свята являє собою своєрідну традицію родючості і пов'язаний з ідеєю відродження через жертвоприношення і смерть; а також плодоносних сил природи і поновлення її життєвої сили. У це свято народом здавна був закладений глибокий зміст, який полягав у тому, що народження життя відбувається через боротьбу, смерть і воскресіння.

Детальніше...

Народний депутат України відвідав Оржицький район

10 березня з робочим візитом на Оржиччині побував народний депутат України, голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Костянтин Іщейкін. На особистому прийомі до депутата звернулося чимало громадян-жителів району, які піднімали питання як загальнорайонного, так і особистого характеру. Особливо гостро стояли питання ремонту доріг, будівництва водорегулюючих споруд на річках для збільшення їхньої водності, благоустрою закладів соціальної сфери, оформлення документів на орендовані земельні ділянки..

За наслідками особистого прийому громадян депутатом дані відповідні доручення щодо підготовки звернень і запитів до органів влади та їх посадових осіб з проблем, порушених виборцями.

Детальніше...

Будуть із власним хлібом

У селі Воронинці, що на Оржиччині, за участі голови районної ради Володимира Козини, голови райдержадміністрації Віктора Симоненка та сільського голови Руслана Почоми відбулося урочисте відкриття хлібопекарні.

Виробництво відкрито за ініціативи місцевого жителя Олександра Лебедя та за сприяння депутата районної ради, директора ПП «Воронинці»Миколи Бондаренка. 700 буханок смачного натурального хліба щодня випускатиме нова пекарня. Технології і обладнання, запроваджені на підприємстві, мають вітчизняне та місцеве походження. Тут застосовуватимуться давні рецепти виготовлення хліба, без штучних розпушувачів та хімії. Передбачається й

Детальніше...

Прозвітував голова райдержадміністрації

23 лютого під головуванням Володимира Козини відбулося пленарне засідання шостої сесії Оржицької районної ради сьомого скликання, в ході якого депутати розглянули звіт про роботу голови районної державної адміністрації Віктора Симоненка за 2015 рік, підсумки роботи комунального закладу „Оржиця-водоканал” у 2015 році, перспективи роботи на 2016 рік та стан виконання умов контракту його керівником, затвердили низку районних Програм, проаналізували реалізацію та внесли зміни до ряду діючих, внесли зміни до районного бюджету, затвердили розпорядження голови районної ради, делегували представників районної ради до ради співзасновників комунального підприємства „Редакція газети „Оржицькі вісті” та редакційної колегії, розглянули скаргу й підтримали депутатський запит Валентини Несен. В обговоренні внесених на розгляд сесії питань активну участь взяли голова районної державної адміністрації

Детальніше...

Гостро дебатували проблеми харчування і підвезення дітей, проїзду пільговиків

5 лютого голова Оржицької районної ради Володимир Козина за участі голови райдержадміністрації Віктора Симоненка провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. На порядку денному зібрання були актуальні питання сьогодення, про: надання земельних ділянок учасникам АТО, приведення договорів оренди земель державної і комунальної власності до вимог чинного законодавства, організацію харчування учнів в навчальних закладах району, передачу картотек з питань зняття (реєстрації) фізичних осіб від органів Державної міграційної служби до органів місцевого самоврядування, порядок відшкодування вартості міжміського проїзду для пільгових категорій населення району, роботу по залученню до служби у Збройних

Детальніше...

Сторінка 5 з 8