Члени робочої групи – депутати обласної ради ініціювали звернення до регіонального підрозділу НКРЕКП

e-mail Друк PDF

22 січня відбулося засідання робочої групи з вивчення питання щодо визначення права власності газорозподільних мереж Полтавської області. У засіданні взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступники голови обласної ради Лілія Руроєва, Олексій Чепурко, Олег Бєлоножко, головував – депутат обласної ради Руслан Богдан.

Робоча група, до складу якої увійшли депутати обласної ради з різних фракцій та представник громадськості, створена за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького відповідно до протокольного доручення пленарного засідання третьої позачергової сесії обласної ради восьмого скликання від 14 січня 2021 року.

Члени робочої групи та запрошені ознайомилися з інформацією щодо динаміки обсягу видобутку та споживання природного газу в області, обговорили прогалини у чинному законодавстві, вплив епідемії коронавірусу на роботу нафтогазовидобувної галузі та звернули увагу на коливання вартості природного газу впродовж року, що призвело до зменшення планових надходжень рентної плати до місцевих бюджетів.

У депутатів обласної ради – членів робочої групи також виникло чимало зауважень щодо структури тарифу на транспортування газу для населення, зокрема, обсягу виробничо-технологічних витрат, витрат минулих періодів тощо та відсутності договорів між газорозподільними підприємствами та громадами області про використання локальних газотранспортних мереж. Виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко зауважив, що визначення права власності газорозподільних мереж області потребує ретельного вивчення і сподівається на зацікавленість керівників громад у дослідженні цієї проблеми.

«Ми можемо звернутися до громад із запитанням щодо газорозподільних мереж середнього та низького тиску, щоб з’ясувати в якому вони стані, як використовуються, і які правовідносини між газорозподільними підприємствами і громадами. Також ми можемо ухвалити колективне звернення до регіонального підрозділу НКРЕКП стосовно того, чи є якісь повноваження в органу щодо контролю й перевірки виробничо-технологічних витрат, які оператори ГРМ враховують під час формування тарифів», – зазначив Олександр Лемешко.

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 січня 2021, 17:45 Детальніше...

У Полтаві відзначили День Соборності України

e-mail Друк PDF

22 січня у Полтаві відбулося традиційне покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку з нагоди Дня Соборності України.

В церемонії взяли участь перші керівники області – голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, виконуючий обов’язки голова обласної ради, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступники голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко та Богдан Бабіч, представники правоохоронних органів області, державні службовці, громадськість.

Детальніше...

22 січня – День Соборності України

e-mail Друк PDF

Шановні земляки!

Прийміть вітання з нагоди Дня Соборності України!

Історія української державності завжди була пов’язана з боротьбою за суверенність. Упродовж століть наш народ намагалися знищити, зухвало викорінюючи найменші спроби жити у вільній державі, сповідувати єдині цінності й бути незалежними.

22 січня 1919 року у Києві було проголошено Акт Злуки українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну. Дехто вважає, що ця історична подія продемонструвала лише політичний та юридичний аспекти об’єднання земель, однак Акт Злуки став вагомим кроком українців до етнічної й територіальної консолідації та суттєво вплинув на подальшу національно-політичну боротьбу.

Як не прикро це констатувати, нині боротьба триває. Нам, українцям, ще доведеться гартувати силу й волю для відновлення територіальної цілісності.

Тож єднаймося заради спільної мети! Лише згуртовано та цілеспрямовано ми зможемо повернути втрачене, відновити зруйноване й звести нове!

Хай нас об’єднує спільне почуття патріотизму, а серця щоденно наповнюються гордістю за рідну землю!

Слава Україні!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Робоча група обласної ради вивчала питання реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації дітей

e-mail Друк PDF

21 січня відбулося перше засідання робочої групи для вивчення ситуації щодо реорганізації Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради, створеної за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького з метою забезпечення сприятливих соціальних, медичних, психологічних, організаційних та правових умов і гарантій для дітей, які перебувають у закладі.

У засіданні, яке вів заступник голови обласної ради Олексій Чепурко, взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови обласної ради Олег Бєлоножко, заступники голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко та Євген Греков, депутати обласної ради: Олег Діденко, Олександр Алексюк, Марина Василенко, Олексій Матюшенко, Людмила Мірошніченко, Ольга Усанова, Олег Дядик, Тетяна Юрченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, управління майном обласної ради, представники Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради та Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради.

Олексій Чепурко зазначив, що створення робочої групи було викликане резонансом у ЗМІ та соціальних мережах щодо рішення обласної ради «Про реорганізацію Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради шляхом приєднання до Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради та перепрофілювання і зміну найменування Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради», саме тому усім учасникам засідання необхідно забути про політичні амбіції і в першу чергу подумати про вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

«Ми говоримо про дітей. Перше, й ключове, для дітей там повинні бути створені умови, друге, для нас важливо, аби той персонал, який працюватиме з дітьми, був фаховий, професійний і працював заради дітей. Ми маємо Гадяцький дитячий будинок, де умови перебування кращі, але ми повинні з’ясувати остаточно, наскільки персонал зможе справитися з поставленими задачами. Нагадаю, у нас виникають великі питання до фаховості персоналу Центру соціально-психологічної реабілітації дітей в місті Полтава», – наголосив заступник голови обласної ради, голова робочої групи Олексій Чепурко.

Останнє оновлення на Четвер, 21 січня 2021, 17:07 Детальніше...

Керівництво та депутати обласної ради взяли участь в Координаційній нараді з питань формування тарифу на послуги транспортування газу для населення АТ «Полтавагаз»

e-mail Друк PDF

20 січня під головуванням голови облдержадміністрації Олега Синєгубова відбулося засідання Координаційної наради з питань формування тарифу на послуги транспортування газу для населення АТ «Полтавагаз».

У роботі наради взяли участь народний депутат України Анастасія Ляшенко, виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови обласної ради Олексій Чепурко, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Лариса Босенко, Ірина Степаненко, Іван Сидоренко, Олександр Олексенко, Сергій Савченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних громад області, райдержадміністрацій, підприємств та установ області, журналісти, громадськість.

У присутніх виникло чимало зауважень до першого заступника голови правління – головного інженера АТ «Полтавагаз» Олександра Чухрая щодо економічного обґрунтування тарифу на послуги з розподілу газу для населення та відсутності ефективної комунікації з абонентами підприємства. За словами виконуючого обов’язки голови обласної ради, першого заступника голови обласної ради Олександра Лемешка, нині питання тарифоутворення набуло суспільного резонансу, тому зниження тарифу на транспортування газу до 1,78 грн (без ПДВ) лише частково задовольнить споживачів послуг АТ «Полтавагаз».

«У мене дуже багато зауважень до роботи газорозподільних підприємств, зокрема, немає чіткої деталізації тарифу на розподіл природного газу, лише формально були проведені громадські обговорення, вкрай низька якість обслуговування абонентів. На мою думку, все це сприяє зростанню невдоволення населення і потребує негайних висновків від операторів газорозподільних мереж», – зазначив Олександр Лемешко.

Останнє оновлення на Четвер, 21 січня 2021, 08:12 Детальніше...

Розпочато прийом матеріалів на здобуття Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного у 2021 році

e-mail Друк PDF

Розпочато прийом матеріалів на здобуття Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного, заснованої для відзначення громадян за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, музики, живопису, архітектури, народної творчості, журналістики, публіцистики, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, духовні цінності українського народу, є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави та оприлюднені на момент засідання журі.

Премія присуджується у наступних номінаціях:

• «Література, літературознавство»;

• «Мистецтво»;

• «Народна творчість, народні ремесла»;

• «Журналістика, публіцистика».

Останнє оновлення на Вівторок, 19 січня 2021, 09:20 Детальніше...

Сторінка 1 з 700