Профільна комісія обласної ради проаналізувала виконання показників обласного бюджету за 9 місяців 2020 року по галузях «Освіта» та «Культура»

e-mail Друк PDF

22 вересня під головуванням Сергія Шевчука відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, депутати обласної ради: Валерій Прядко, Валентина Крутько, Олександр Путря, Олександр Сиченко, Руслан Рогов, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради.

Депутати заслухали інформацію виконуючої обов’яки директора Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Ірини Удовиченко про хід реалізації Комплексної Програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018 – 2020 роки. За її словами, на реалізацію заходів Програми у 2020 році з обласного бюджету виділено понад 75 млн грн. При цьому фактичний обсяг фінансування за 9 місяців поточного року склав понад 47, 5 млн грн. У зв’язку з поширенням епідемії COVID-19 було змінено пріоритетність: із концертно-виставкової та фестивальної діяльності – на зміцнення матеріальної бази закладів культури, донесення до населення культурно-мистецького продукту переважно через мас-медіа та онлайн-формат. Здійснено поточні ремонти приміщень Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, Полтавського музичного коледжу ім. М.В. Лисенка, Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара, інших закладів, придбано апаратуру та обладнання. Разом з тим, проведено 30 культурно-мистецьких заходів. Економія коштів по галузі, що виникла в зв’язку із впровадженням карантинних заходів, склала понад 9 млн грн, які планується спрямувати на заробітну плату для працівників обласних закладів культури і мистецтва, реставрацію Полтавської обласної філармонії, встановлення огорожі на береговій зоні меморіального ставу Комунального закладу Полтавської обласної ради «Національний музей-заповідник М.В.Гоголя», встановлення автоматичної системи пожежогасіння в приміщенні генераторної Полтавського академічного театру ляльок та ін.

Про хід реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки доповіла директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віта Ковальська. Так, протягом 2020 року в закладах освіти проведено низку заходів із національно-патріотичного виховання молоді: медіа-курс в рамках обласного конкурсу соціальних відеороликів «Я обираю свою країну для майбутнього», демонстрацію фільму «Крути 1918», волонтерські акції «Ми разом» та «Напиши солдату», уроки мужності та ін. У зв’язку з карантином Всеукраїнська дитяча військово-патріотичної гра «Сокіл» («Джура») проводилася в онлайн-режимі.

Також Віта Ковальська поінформувала про стан фінансування закладів освіти Полтавської області в умовах карантину та виконання показників обласного бюджету по галузі «Освіта» за 9 місяців 2020 року. Зокрема зазначила, що плановий показник фінансування за відповідний період становить 643030, 7 тис. грн., профінансовано 516296, 9 тис. грн – на 80,3% до плану. У вересні очікується ще одне фінансування відповідно до поданих заявок розпорядників коштів. Також розробляється проєкт рішення на чергову сесію обласної ради щодо перерозподілу коштів з метою їх ефективного використання.

У ході засідання комісія розглянула та підтримала проєкти рішень обласної ради: «Про затвердження Положення про Премію Полтавської обласної ради імені Юрія Горліса-Горського в новій редакції», «Про затвердження Положення про щорічний конкурс студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» у новій редакції», «Про внесення змін та доповнень до Програми збереження, вивчення та популяризації Більського городища на період 2018 – 2022 років», «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області», «Про надання згоди на безоплатне прийняття із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області друкованої продукції».

Насамкінець було розглянуто звернення до комісії.