Третя позачергова сесія обласної ради восьмого скликання завершила свою роботу

e-mail Друк PDF

Майже сім годин тривало пленарне засідання третьої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання.

Депутати заслухали та обговорили інформацію ПрАТ «Кременчукгаз», АТ «Полтавагаз», АТ «Лубнигаз», ПрАТ «Гадячгаз» щодо економічного обґрунтування тарифів на транспортування газу та ціни на газ, а також інформацію АТ «Полтаваобленерго» щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів.

Відтак обласна рада з врахуванням пропозицій депутатів прийняла відповідне Звернення до Президента України, Прем'єр-міністра України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У ході засідання було розглянуто питання про проведення перевірок економічної обґрунтованості структури тарифів на послуги розподілу природного газу, прийнято ряд депутатських запитів, Звернення депутатів обласної ради до Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля, Голови Верховної Ради України Д. Разумкова щодо забезпечення виконання державних соціальних програм у 2021 році.

За словами голови обласної ради Олександра Біленького, вперше депутати озвучили свою позицію ще 29 грудня.

«Ми діяли на випередження, адже тарифи піднімалися з 1 січня 2021 року. Ми перша обласна рада і єдина на той час, яка прийняла подібне звернення. Після цього разом із народним депутатом України Олегом Кулінічем та делегацією від громад Полтавщини ми провели робочу зустріч з Прем’єр-міністром України та головою НКРЕКП. За її підсумками вдалося відпрацювати певні механізми. Ми зрозуміли логіку дій газорозподільчих компаній та регулятора – НКРЕКП, позицію Кабінету Міністрів України. Все це було враховано у сьогоднішньому зверненні. Також ми врахували пропозиції депутатів обласної ради з різних фракцій, закріпили ті положення, які доцільно врахувати під час внесення змін до нормативно-правових актів і врахувати компаніям під час формування тарифів на транспортування газу та ціни на газ», – підсумував Олександр Біленький.