Депутати розглянули виконання обласних програм

e-mail Друк PDF

18 січня під головуванням Андрія Соколова відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму.

У роботі комісії взяв участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Валерій Пархоменко.

У порядку контролю депутати заслухали та проаналізували інформацію про виконання Програми розвитку туризму на 2002-2010 роки, обласної програми «Молодь Полтавщини», обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей у 2009-2010 роках.

Як повідомила начальник відділу з питань туризму і курортів облдержадміністрації Лариса Онищук, на виконання Програми розвитку туризму на 2002-2010 роки створено банк даних інвестиційно-привабливих об’єктів для розвитку туристично-курортної сфери області, відкрито ряд туристичних об’єктів, розроблено нові туристичні маршрути. Було встановлено інформаційні біг-борди «Полтавщина-туристична», випускалася рекламно-презентаційна продукція тощо. Зважаючи на те, що туристична галузь формує імідж області,  облдержадміністрація виходить із пропозицією про прийняття аналогічної програми на 2011-2015 роки.

Про реалізацію в області державної молодіжної політики у контексті виконання обласної програми «Молодь Полтавщини» на період до 2011 року йшлося у виступі начальника відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталії Шкоденко. Понад сто молодіжних концертів, фестивалів, конкурсів, інших заходів, проведених у 2009-2010 роках, було спрямовано на розвиток духовності молоді, організацію її змістовного дозвілля. Завдяки роботі обласного молодіжного центру праці, який функціонує за програмою «Молодь Полтавщини», 900 молодих людей було працевлаштовано, чимало юнаків і дівчат отримали кваліфіковані консультації щодо складання резюме, бізнес-планування.

Не менш важливе значення для жителів області мало впровадження обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2009-2011 роки. Лише у 2010 році на оздоровлення 72,6 тисяч дітей шкільного віку, які потребували особливої соціальної уваги та підтримки, з обласного бюджету було спрямовано понад 5,4 млн. грн. Програма була профінансована відповідно до затверджених обласною радою обсягів фінансування.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

На пропозицію заступника голови обласної ради Володимира Марченка, відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації рекомендовано організувати проведення конкурсу «Студент року» під егідою обласної ради; поновити склад конкурсної комісії Конкурсу проектів і програм громадських організацій та їхніх спілок, спрямованих на виконання заходів Програми як соціального замовлення, включивши до її складу депутатів обласної ради.

Питання про організацію роботи студентських будівельних загонів у своєму виступі підняв депутат обласної ради Володимир Онищенко.

У ході засідання було розглянуто звіти про роботу в 2010 році керівників установ і організацій, які відносяться до спільної власності територіальних громад області та підпорядкуванні управлінню з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації, – директора дитячо-юнацької спортивної школи  «Олімпійські надії» Анатолія Демчука, директора обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Людмили Калаптуровської, директора обласної школи вищої спортивної майстерності Костянтина Семеняги, директора спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву імені О.Бутовського Сергія Дороша.

Доповідачам рекомендовано надати фінансово-економічні показники роботи очолюваних ними комунальних об’єктів.

Депутати підтримали пропозицію голови комісії Андрія Соколова щодо створення Координаційної ради з питань фізичної культури і спорту як дорадчого органу постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму.

Також ухвалено рішення оглянути матеріальну базу обласних закладів та установ фізичної культури і спорту.

Комісія розглянула та рекомендувала внести на розгляд позачергової сесії обласної ради проект рішення «Про забезпечення виконання постанов НКРЕ», який передбачає введення затверджених Національною комісією регулювання електроенергетики України тарифів на теплову енергію та приведення у відповідність до них тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, що надаються обласними комунальними виробничими підприємствами теплового господарства «Полтаватеплоенерго», «Лубнитеплоенерго». «Миргородтеплоенерго».