Наприклад, 28.06.2024
Наприклад, 28.06.2024
Наприклад, 28.06.2024
Наприклад, 28.06.2024
Наприклад, 28.06.2024

Важливі нюанси забезпечення достовірності даних про види економічної діяльності згідно КВЕД ДК 009:2010

Інформація від: 
Головне управління ДПС у Полтавській області

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області рекомендують представникам бізнес-спільноти привести у відповідність основний вид діяльності, заявлений при реєстрації, до фактичного виду діяльності, що здійснюється платником. Для цього необхідно використовувати Національний класифікатор України “Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010. Звертаємо увагу, КВЕД ДК 009:2005 втратив чинність, у зв’язку із закінченням строку його дії.

Для приведення кодів видів економічної діяльності у відповідність, необхідно звернутися до державного реєстратора або нотаріуса із відповідними документами.

У випадках, коли фізична особа-підприємець (далі – ФОП), яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, хоче розширити сферу діяльності або повністю змінити її, необхідно внести нові КВЕДи. Їх досить легко та безкоштовно можна додати на порталі ДІЯ за декілька кліків. Алгоритм наступний:

1. Переходите на портал ДІЯ у розділ “Внесення змін про ФОП” та натискаєте “Подати заяву”.

2. Авторизуєтеся через BankID, ДІЯ.Підпис або електронний підпис. 

3. Переглядаєте інформацію щодо відкритого ФОПа. Знаходите пункт “Види економічної діяльності” та натискаєте “Редагувати”. Зверніть увагу, що для зміни даних необхідно вказати свій номер телефону та електронну пошту.

4. У пошуку вводите номер або назву КВЕДу. Переглянути доступні КВЕДи можна  за посиланням. Також види економічної діяльності можна видалити, натиснувши “×”. 

5. Вказуєте, чи є ви платником єдиного податку. Якщо так, то потрібно заповнити дані для Державної податкової служби. Вказуєте найменування податкової, у якій перебуваєте на обліку та місце реєстрації ФОПа. 

6. Обираєте місце, де проводиться господарська діяльність: вся Україна, за місцезнаходженням або за іншою адресою.

7. Перевіряєте заяву. Підписуєте файловим або апаратним ключем. Інформація до Єдиного держаного реєстру надійде протягом 24 годин. Податкова внесе нові КВЕДи протягом 3 робочих днів. 

Після 3-4 днів необхідно перевірити, чи надійшла інформація до реєстру платників єдиного податку. Переходите в Електронний кабінет платника  та натискаєте “Облікові дані платника” та переглядаєте свої КВЕДи.

Головне управління ДПС у Полтавській області