Утилізація засобів індивідуального захисту та медичних відходів, попередження лісових пожеж – ці та інші питання розглянуто на виїзному засіданні профільної комісії обласної ради

e-mail Друк PDF

10 квітня у селі Копили Полтавського району на базі ДП «Полтавське лісове господарство» під головуванням Ігоря Горжія відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Василь Хоменко, Сергій Жук, Василь Красюк, Віктор Мартиненко, Тетяна Микуця, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Депутати заслухали інформацію тимчасово виконувача обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Андрія Вергелеса про заходи з утилізації засобів індивідуального захисту та медичних відходів, використаних при боротьбі з коронавірусом COVID – 19. За його словами, під час лікування одного хворого за добу утворюється близько 1,5 – 3,5 кг медичних відходів, що підлягають обов’язковій утилізації на спеціальному обладнанні підприємствами, які мають ліцензію на даний вид діяльності. Проте, у зв’язку з відсутністю правової бази, невирішеним залишається питання з утилізації засобів індивідуального захисту, що використовуються в побуті.

Останнє оновлення на П'ятниця, 10 квітня 2020, 14:10 Детальніше...

Олександр Біленький: Переконаний, що визначений рівень фінансування громадських обласних ініціатив у 2020 році депутати обласної ради залишать без змін

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький в контексті питання журналістів щодо можливого перерозподілу коштів обласного бюджету в зв’язку з епідемією коронавурсу, під час чергового спільного брифінгу з головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим та секретарем Полтавської міської ради Олександром Шамотою.

«Я думаю, що бюджетів участі секвестр не торкнеться. Із середини квітня ми починаємо підготовчий період для проєктів 2020 року. З березня цього року діє онлайн платформа https://smartregion.pl.ua/. Завдяки їй можна дистанційно подати проєкти та проголосувати за Екологічні ініціативи Полтавської області, Шкільний громадський бюджет Полтавської області та Бюджет участі Полтавської області. Вже у травні ми почнемо реалізовувати екологічні ініціативи, – зазначив Олександр Біленький. – Якщо торкнеться питання перерозподілу коштів обласного бюджету, то переконаний, що визначений рівень фінансування громадських обласних ініціатив у 2020 році депутати обласної ради залишать без змін».

 

Олександр Біленький: Місцеві бюджети мають право розраховувати на кошти зі Стабілізаційного загальнодержавного фонду

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час чергового спільного брифінгу з головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим та секретарем Полтавської міської ради Олександром Шамотою щодо ситуації з поширенням коронавірусу в області.

«Нині анонсуються зміни до державного бюджету в зв’язку з епідемією коронавірусу, згідно з якими будуть визначені пільгові канікули з розподілом по певних категоріях і напрямках, створення Стабілізаційного загальнодержавного фонду, на кошти якого матимуть право розраховувати місцеві бюджети. Ці зміни повинні на державному рівні врахувати зниження надходжень від податку на доходи фізичних осіб, рентних платежів, вплинути на фінансування об’єктів ДФРР, – зазначив Олександр Біленький і додав, що нині можливо робити лише прогнози ймовірних втрат.

«За приблизними підрахунками обласний бюджет недоотримає десь 350 млн грн й однозначно доведеться перерозподіляти кошти. Однак, тішить те, що центральні органи влади декларують, що кошти, акумульовані в Стабілізаційному фонді, будуть повернуті місцевим бюджетам після закінчення епідемії Covid-19», – сказав Олександр Біленький.

Останнє оновлення на Середа, 08 квітня 2020, 15:47 Детальніше...

Олександр Біленький: Полтавщина увійшла в п’ятірку областей, які виділили найбільше коштів для боротьби з коронавірусом

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час чергового спільного брифінгу з головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим та секретарем Полтавської міської ради Олександром Шамотою щодо ситуації з поширенням коронавірусу в області.

«Ті заходи, які ми сьогодні всі разом хочемо реалізувати і реалізовуємо, абсолютно виправдані. Говорячи про те, чи краще боротися з наслідками поширення коронавірусу, чи робити їх профілактику, то звісно, ми зупиняємося на другому варіанті, – наголосив Олександр Біленький. – Полтавщина увійшла в п’ятірку областей, які виділили найбільше коштів для боротьби з коронавірусом. І, що важливо, маємо дуже високий відсоток освоєння цих коштів. Окрім того, є резервний фонд обласного бюджету, яким може оперувати облдержадміністрація і, якщо виникне потреба, за пропозицією профільного департаменту, буде проведена сесія обласної ради».

Також під час брифінгу голова обласної ради вніс пропозицію облдержадміністрації систематизувати ті видатки, які наразі виділяють органи місцевого самоврядування для боротьби з коронавірусом, починаючи від сільської ради і закінчуючи обласною радою.

Останнє оновлення на Середа, 01 квітня 2020, 14:18 Детальніше...

«Не пали – компостуй»: стартує відбір громад для участі в експериментальному проекті

e-mail Друк PDF

Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні разом із Центром розвитку інновацій запускають проєкт-челендж для відповідальних громад, які прагнуть ефективно запобігати випалюванню стерні, опалого листя, органічних та інших садових і сільськогосподарських відходів у своїх спільнотах.

Як свідчать дані Державної служби з надзвичайних ситуацій України, щороку в нашій державі відбувається понад 56 тисяч пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. Це завдає мільярдних збитків, забруднює повітря, знищує цілі екосистеми та забирає життя людей. У 2019 році непрямі збитки від пожеж в екосистемах склали близько 3,4 млрд грн; загинуло 84 людини.

Детальніше...

Пішов із життя Тимченко Олег Вадимович

e-mail Друк PDF

29 березня на 44 році життя помер заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Тимченко Олег Вадимович.

Олег Вадимович очолював службу юстиції Полтавщини, багато зробив для забезпечення законності в області, зростання правової свідомості та правової культури полтавців. Його відзначали висока професійність, організаторські здібності, відданість справі, людяність, повага земляків.

Керівництво та депутати Полтавської обласної ради висловлюють глибоке співчуття рідним і близьким, колегам Олега Вадимовича Тимченка з приводу тяжкої втрати.

Останнє оновлення на Понеділок, 30 березня 2020, 12:09

27 березня – Міжнародний день театру

e-mail Друк PDF

Шановні театральні діячі, працівники театру та його поціновувачі!

Щиро вітаю вас із нагоди Міжнародного дня театру!

Театр – один із найвидовищніших видів мистецтва і дарує усім його учасникам – від білетера до глядача – не просто яскраві емоції, а підносить над буденністю і дозволяє зазирнути у минуле, сучасне і майбутнє. Театр XXI століття – по-особливому мінливий і є своєрідним засобом взаєморозуміння та зміцнення миру між народами.

Театральне життя на Полтавщині не стоїть осторонь світових тенденцій. Поряд з професійними театрами в області активно розвиваються аматорські колективи, кожен з яких є самобутнім і намагається напрацювати нове театральне слово.

Дорогі митці сцени! Нині у вашій роботі вимушена пауза, але переконаний, що ви використаєте цей час для пошуку нових ідей і найближчим часом зберете повні зали та порадуєте глядачів цікавими творчими доробками.

Щиро зичу вам міцного здоров’я, натхнення, наснаги, миру і гучних овацій поціновувачів театрального мистецтва!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Останнє оновлення на Четвер, 26 березня 2020, 14:17

Сторінка 8 з 918