27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

e-mail Друк PDF

Шановні земляки!

27 січня 75 років тому військам 1-го Українського фронту вдалося визволити в’язнів найбільшого нацистського табору смерті – Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Тож саме цього дня, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту – мільйонів жінок, чоловіків та дітей єврейської національності, які загинули у роки Другої світової війни.

На території окупованої України жертвами Голокосту стали понад 1,5 млн осіб і це завдало непоправної шкоди єврейському народові. Згадуючи сьогодні про полеглих у печах крематоріїв та безіменних могилах, не забуваймо й про інші антигуманні історичні факти. Дуже хотілося б, щоб на міжнародному рівні також запровадили пам’ятні дні для вшанування мільйонів українців, які стали жертвами голодоморів та політичних репресій, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології!

Переконаний, що у сучасному суспільстві не повинно бути місця для будь-яких проявів тоталітаризму, ненависті, зверхності, ксенофобії та расизму. І кожен із нас повинен робити все, щоб одвічні людські цінності – мир, добро та любов до ближнього – панували на рідній землі!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Співчуваємо

e-mail Друк PDF

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради сьомого скликання, виконавчий апарат обласної ради висловлюють глибоке співчуття голові постійної комісії обласної ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій Коваленку Геннадію Борисовичу з приводу тяжкої втрати – смерті батька, Коваленка Бориса Степановича.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 27 січня 2020, 17:19

22 січня – День Соборності України

e-mail Друк PDF

Шановні земляки!

Прийміть щирі вітання з Днем Соборності України!

22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Цей історичний факт довів безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ та став довгожданим наслідком тривалих національно-визвольних змагань, мрій та зусиль багатьох наших земляків.

Нині боротьба за державний суверенітет та цілісність України продовжується: тривають бойові дії на Сході нашої держави, анексовано Крим, гинуть прості люди. Однак є надія, що завдяки віковій мудрості та наполегливості нашого народу вдасться відновити цілісність України!

Дорогі полтавці! Пам’ятаймо, що єдність та сила України залежить від кожного з нас! Попри труднощі, ми повинні вистояти і разом йти до спільної мети – жити у вільній, демократичній та могутній державі!

Слава Україні!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Олександр Біленький: Завдання влади – створити належні умови для розвитку туризму

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова обласної ради Олександр Біленький під час обговорення питання щодо туристичних магнітів Полтавщини як частини стратегічного напрямку розвитку галузі в регіоні на апаратній нараді в облдержадміністрації, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін.

На думку Олександра Біленького, завдяки плідній співпраці депутатського корпусу та профільного департаменту облдержадміністрації упродовж останніх років вдалося чимало зробити для збереження та популяризації культурно-історичної спадщини області. Однак, для більшої туристичної привабливості Полтавщини, владі слід зосередитися на створенні сучасних інфраструктурних об’єктів.

«Нині є чимало фестивалів, які фінансуються бюджетами усіх рівнів. Вважаю, що основне завдання влади – створити належні умови для розвитку туризму. Насамперед, подбати про стан доріг, наявність хостелів і т.д. Це дасть поштовх для залучення спонсорських коштів, інвестицій, сприятиме зацікавленості бізнесу в участі у фестивалях. Таким чином, Департаменту культури і туризму облдержадміністрації потрібно буде лише узагальнити та модерувати ці процеси», – зазначив Олександр Біленький.

Детальніше...

Студентський вертеп завітав до обласної ради

e-mail Друк PDF

Керівництво та виконавчий апарат обласної ради святковим вертепом привітали студенти Полтавського осередку Української академії лідерства.

Вони представили театралізовану п'єсу, в якій відтворили релігійну тематику, поєднавши її з українськими народними та сучасними піснями.

Голова обласної ради Олександр Біленький дав високу оцінку виступу студентів.

«Щиро вдячний вам за те, що цінуєте українську культуру, звичаї, примножуєте народні традиції, креативно поєднуєте минуле та сьогодення, – сказав Олександр Біленький. – Отримав справжнє задоволення від перегляду вертепу!».

Останнє оновлення на Понеділок, 20 січня 2020, 17:02 Детальніше...

На IV міжнародному Форумі практиків партиципації презентовано Бюджет участі Полтавської області

e-mail Друк PDF

17 січня в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського розпочав роботу IV міжнародний Форум практиків партиципації, який проходить у рамках проєкту «Партнерство для розвитку міст», що впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

У заході взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник Полтавського міського голови Світлана Нестуля, громадські активісти, експерти з України, Португалії, Великої Британії, Грузії, Молдови, Польщі, представники інституцій, що підтримують розвиток партиципаторних практик, журналісти.

У вітальному слові до учасників Форуму Анатолій Ханко наголосив на суспільній значимості громадського бюджету, про що, на його думку, свідчить досвід впровадження партципаторних практик Полтавською обласною радою.

Детальніше...

Полтавський облвійськкомат запрошує на військову службу за контрактом

e-mail Друк PDF

Військові комісаріати Полтавської області проводять відбір на військову службу за контрактом до 30 окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького оперативного командування «Північ».

Бригада створена в 2004 році на базі 30 окремої гвардійської танкової бригади, яка веде історію від 30-ї гвардійської танкової дивізії. З'єднання входило до Об'єднаних Сил швидкого реагування, 2-й механізований батальйон бригади був у складі ПОЛУКРБАТу у Косово.

Навесні 2014 року як одна з найбоєздатніших бригад Збройних сил України 30 механізована бригада відправилась на південь, очікуючи з Криму ймовірного удару. Згодом підрозділи перемістили до Арабатської стрілки, а згодом – до Скадовська і Бердянська.

У ході Російсько-української війни підрозділи бригади виконували бойові завдання під Савур-Могилою, Степанівкою, Міусинськом, Рубіжним, Металістом, Лутугіним, брали участь в Операції з відновлення державного кордону та спецоперації «Рейд».

Детальніше...

Сторінка 10 з 910