Профільна комісія обласної ради триматиме на контролі заходи з ліквідації надзвичайної ситуації в с Потоки

e-mail Друк PDF

29 травня на території Потоківської сільської ради Кременчуцького району відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У засіданні, яке вів голова комісії Ігор Горжій, взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Сергій Жук, Василь Хоменко, Василь Красюк, Тетяна Микуця, Віктор Мартиненко, голова Кременчуцької райдержадміністрації Андрій Пирог, заступник голови Кременчуцької районної ради Едуард Скляревський, Потоківський сільський голова Юрій Зоря, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, громадськості, журналісти.

Депутати заслухали інформацію дирекції Кременчуцької птахофабрики, керівників району та місцевої громади про виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування від 6 травня 2020 року щодо розробки та реалізації заходів, спрямованих на тимчасове зберігання з подальшою утилізацією загиблих птахів із дотриманням санітарних норм і вимог законодавства; забезпечення водопостачання питною водою мешканців села Потоки.

Так, на сьогодні, загиблих від задухи птахів тимчасово захоронено на території Потоківської сільської ради. Питання вивезення загиблої птиці для утилізації поки що залишається відкритим. Як зазначив директор птахофабрики Валерій Вакуха, укладено договори на утилізацію біомаси загиблих птахів з відповідними підприємствами. Також є домовленість на проведення лабораторних досліджень Національним науковим центром «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» м. Харкова. До 15 серпня, на підставі проведених досліджень, науковці нададуть рекомендації щодо подальших дій з біомасою птахів. Наразі триває моніторинг місць захоронення, якості води та грунту. Визначено місце будівництва свердловини питної води для мешканців громади, складено кошторис робіт, укладено договір із підрядною організацію та сплачено аванс. Свердловину заплановано збудувати протягом місяця.

Відтак комісія рекомендувала райдержадміністрації забезпечити постійний контроль щодо виконання Кременчуцькою птахофабрикою намічених заходів з ліквідації надзвичайної ситуації місцевого характеру та інформувати про проведену роботу обласну раду.

У порядку контролю комісія розглянула виконання Комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2917 – 2021 роки, а також стан роботи з побутовими відходами на території області.

Як з’ясували депутати, внаслідок недостатнього фінансування, заходи Програми фактично обмежені придбанням спеціалізованої комунальної техніки та контейнерів для побутових відходів. У більшості районів потребують оновлення схеми санітарної очистки. Несанкціоновані звалища твердих побутових відходів, а їх в області понад двохсот, не ліквідовані. Разом з тим, заплановане Програмою будівництво сучасного сміттєпереробного комплексу в Полтавському субрегіоні так і не розпочалося. Вартість такого комплексу, за підрахунками фахівців, становить від 44 до 100 млн Євро. Важливими умовами його спорудження є залучення зовнішніх інвестицій та згода на розміщення підприємства відповідної територіальної громади.

Обговорюючи питання, депутати зазначили необхідність фінансового забезпечення заходів Програми, створення умов для роздільного збирання корисних компонентів побутових відходів, їх переробки, що має запобігти негативному впливу відходів на довкілля. Також депутати вважають за необхідне Державній екологічній інспекції Полтавського регіону посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства в частині поводження з твердими побутовими відходами.

У ході засідання комісія також заслухала інформації: про стан виконання Програми фінансування комунальних установ природно-заповідного фонду Полтавської обласної ради на 2019 – 2023 роки; про стан ведення мисливських господарств (підприємств) області усіх форм власності та перевірку їхньої діяльності в 2019 році; про використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2020 році; про техніко-економічне обґрунтування «Поліпшення екологічного стану, відновлення водності та охорони водних ресурсів річки Сула на території Полтавської області», розглянула звернення.