Відбулося засідання робочої групи для вивчення ситуації у комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради

e-mail Друк PDF

11 червня під головуванням депутата обласної ради Олександра Алексюка та за участю заступника голови обласної ради Анатолія Ханка, заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко відбулося чергове засідання робочої групи, створеної за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького для вивчення ситуації у комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради по факту виконання працівниками професійних і службових обов’язків.

На засіданні розглянуто виконання відповідних рекомендацій робочої групи від 29 квітня 2020 року. Як зазначила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Ірина Фоменко, нині колишній вихованець закладу, якому було нанесено значні тілесні ушкодження, після проведення курсу лікування влаштований разом із сестрами у дитячий будинок сімейного типу. Також облдержадміністрацією здійснюються заходи для перенесення закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» в приміщення Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради, яке має значно більшу площу і відповідатиме вимогам щодо безпечного та комфортного перебування дітей.

Окрім цього, 27 травня 2020 року, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, створена тимчасова комісія, яка у місячний термін з дня закінчення карантину повинна провести перевірку умов утримання та виховання дітей у комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради.

У ході обговорення питання Олександр Алексюк зауважив, що ним були виявлені й інші недоліки в роботі «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей», які потребують ретельного вивчення та усунення для запобігання повторення подібних випадків у майбутньому. За його словами, мають місце випадки перебування у закладі осіб без громадянства України, яким виповнилося 18 років тощо.

Наразі члени робочої групи рекомендували облдержадміністрації надати результати перевірок щодо утримання та виховання дітей у комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради, зокрема встановлених обставин, які можуть свідчити про загрозу життю потерпілого вихованця закладу та ініціювати внесення пропозицій до Порядку взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування під час виявлення розлучених із сім’єю дітей, які не є громадянами України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 р. № 832 щодо особливостей соціального захисту розлучених із сім’єю дітей, які не є громадянами України.