Профільна комісія обласної ради рекомендувала облдержадміністрації забезпечити пільгове кредитування фермерських господарств, обслуговуючих кооперативів та фізичних осіб-підприємців

e-mail Друк PDF

11 серпня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Володимир Куцовол, Ніна Мацько, Микола Андрієнко, Микола Жук, Василь Стасовський, Володимир Цибенко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, журналісти.

Депутати розглянули та підтримали проєкти рішень про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги за адресою: Полтавська область, м. Хорол, вул. О. Кошового, буд. № 20; Полтавська область, м. Карлівка, вул. Комарова, буд. № 17, а також для будівництва та обслуговування будівель закладів державної влади та місцевого самоврядування за адресою: Полтавська область, м. Гадяч, вул. Гагаріна, буд. № 80-А.

Про стан проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності та внесення відповідних відомостей про них до Державного земельного кадастру на території області доповіла виконуюча обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Людмила Остапенко. За її словами, Головним Управлінням проведено організаційні заходи, які забезпечать у 2020 році за кошти держбюджету інвентаризацію земель державної власності на території Полтавської області загальною площею 25,7 тис га. – несформованих земельних ділянок та земельних ділянок, відомості про які відсутні в Державному земельному кадастрі. На сьогодні переможець тендерної процедури – ТОВ «Юрістек Груп» – провело топографо-геодезичні роботи на площі 19271,32 га, з яких 5590, 32 га – землі сільськогосподарського призначення державної власності. Разом з тим, здійснюється державна реєстрація земельних ділянок в Держземкадастрі. Загальна площа земельних ділянок Полтавської області, зареєстрованих у Держземкадастрі, за результатами інвентаризації земель, складає 74362, 95 га.

У порядку контролю комісія розглянула хід виконання у 2020 році обласної Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. Як повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Палій, на реалізацію заходів Програми у нинішньому році з обласного бюджету передбачено 15, 5 млн грн., виділено 7,9 млн грн., використано 1,5 млн грн. Кошти спрямовуються на компенсацію у розмірі 30 відсотків вартості витрат: на посадку плодово-ягідних насаджень, встановлення систем зрошення; придбання нової малогабаритної сільськогосподарської техніки потужністю до 70 кВт., а також на підтримку сільськогосподарської дорадчої діяльності – проведення навчальних семінарів для сільськогосподарських товаровиробників. Разом з тим, на даний час не профінансовано пільгове кредитування фермерських господарств, обслуговуючих кооперативів та фізичних осіб-підприємців. З обласного бюджету на цей напрямок виділено 2,0 млн грн із 5,0 млн грн, передбачених Програмою.

У контексті даного питання комісія рекомендувала облдержадміністрації забезпечити дофінансування програми за напрямком «Кредитування фермерських господарств, обслуговуючих кооперативів та фізичних осіб-підприємців». Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації рекомендовано розробити проєкт Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2025 року та внести його на розгляд обласної ради у встановленому порядку.

У ході засідання депутати також розглянули інформацію Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації про стан використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до бюджетів різного рівня, заслухали звіт директора Полтавського обласного навчально-консультативного центру «Агротехнік» Полтавської обласної ради Світлани Андрієнко про виконання показників ефективності використання спільного майна та про майновий стан закладу.