Робоча група ознайомилася з діяльністю «Полтаватеплоенерго» та розглянула структуру тарифів підприємства

e-mail Друк PDF

16 лютого на базі Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» відбулося виїзне засідання робочої групи щодо вивчення обґрунтованості встановлених тарифів КП ПОР «Полтававодоканал» та ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», створеної за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького.

Присутні ознайомилися з роботою котельні підприємства за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 29. Директор технічний «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко повідомив, що вона збудована у 1969 році та нині перебуває в аварійному стані. Котельня забезпечує теплом та гарячою водою 12 житлових будинків та лікувальний заклад. Володимир Пасічко зауважив, що підприємство планує на цьому місці встановити насосну станцію, яка б забезпечувала безперебійну подачу тепла з сучасної котельні, розташованої поруч.

Потому члени робочої групи та запрошені оглянули автоматизовану котельню підприємства за адресою: Майдан Незалежності, 16. У 2014 році тут було повністю проведено переоснащення, завдяки цьому підприємство не лише використовує менше природного газу та електроенергії, а й оперативніше реагує на проблеми у теплових мережах. За словами Володимира Пасічка, цією котельнею опалюється 6 житлових будинків, дитячий садочок і школа.

Також присутні побували в адміністративному центрі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго». Виконувач обов’язків генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», депутат обласної ради Олександр Олексенко розповів про історію створення підприємства, основні заходи, що здійснюються для зменшення обсягів споживання природного газу та електроенергії, навів структуру чинних тарифів (затверджених 10 грудня 2018 року постановою НКРЕКП №1728).

Олександр Олексенко зауважив, що тарифи підприємства на послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води є одними з найнижчих в Україні. В таких обласних центрах, як Харків і Дніпро, теплопостачальні підприємства отримують значну фінансову підтримку з місцевих бюджетів, саме тому вони мають нижчі тарифи. На противагу – ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» впродовж 2017 – 2019 років отримало з обласного бюджету 4 млн грн.

Також Олександр Олексенко наголосив, що в світі та в Україні зберігається тенденція щодо зростання вартості природного газу, тому вже нині варто подбати про пошук альтернативних джерел енергії для часткового заміщення природного газу в найближчій перспективі. Зокрема, необхідно активніше вивчати досвід європейських країн, які отримують теплову енергію зі сміття.

Підсумовуючи засідання робочої групи, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко зауважив, що слід розглянути можливість надання фінансової підтримки ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» з обласного бюджету.

«Хочу зауважити, що майже 80% у структурі тарифів підприємства складають вартість природного газу та енергії, тому їхнє зростання дуже суттєво впливає на ті процеси, які зараз відбуваються. Без належної підтримки таке потужне підприємство нормально працювати не може, наприклад, сусідні області суттєво допомагають теплопостачальним підприємствам, адже це критична інфраструктура, яка потребує щоденного обслуговування. Ми побачили, що підприємство всіляко намагається зменшити обсяги споживання енергоносіїв. Зі свого боку, ми теж працюємо над пошуком тих шляхів, які б сприяли зменшенню тарифів на житлово-комунальні послуги», – наголосив Олександр Лемешко.