На порядку денному – актуальні питання життєдіяльності

20 вересня відбулася чотирнадцята сесія Лохвицької районної ради шостого скликання. У її роботі взяли участь депутати обласної ради Михайло Кривошей та Віктор Бурлей, голова районної державної адміністрації Анатолій Заславець, міські та сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ та організацій, представники засобів масової інформації. Вела пленарне засідання голова районної ради Любов Кірієвська.

Перед початком розгляду питань порядку денного, а їх налічувалося близько двох десятків, депутат обласної ради Михайло Кривошей вручив Грамоту обласної ради за сумлінну працю та високий професіоналізм депутату районної ради, начальнику Лохвицького УЕГГ Івану Інденку.

Перші три питання порядку денного про затвердження звіту про виконання районного бюджету за I півріччя 2012 року, про внесення змін до показників районного бюджету на 2012 рік та про передачу між бюджетних трансфертів на розсуд депутатів представив начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Близнюк. В результаті розгляду першого з фінансових питань депутати ухвалили звіт про виконання районного бюджету за I півріччя поточного року по доходах у сумі 60087,2 тис.грн., що складає 97,1 відсотків до планових призначень, та по видатках у сумі 67760,6 тис.грн, основна питома вага яких спрямована на галузі соціального призначення і складає 61725, 2 тис.грн. Також депутати своїм рішенням внесли зміни до показників районного бюджету та погодили включення до загального обсягу доходів районного бюджету на 2013 рік і передачу із районного бюджету ряду субвенцій відповідно до заключених угод.

Наступним питанням порядку денного був звіт голови районної державної адміністрації «Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Лохвицького району на 2011 рік та повноважень, делегованих районною радою».

Анатолій Заславець звітував про виконання ряду макроекономічних показників Програми, в тому числі зазначив, за 2011 рік показник валової доданої вартості склав 2112,4 млн.грн., що у 2,1 рази більше в порівнянні до прогнозного показника. Обсяг реалізованої промислової продукції за минулий рік склав 185,6 млн.грн, обсяг інвестицій в основний капітал становить 380,2 млн.грн. Обсяг виробництва продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств за 2011 рік склав 212,3 млн.грн., що на 7,4 відсотки більше прогнозованого показника.

Депутати прийняли до відому звіт начальника районного відділу управління МВС України в Полтавській області Олександра Греся «Про стан злочинності та правопорушення на території району».

Жваве обговорення виникло в ході розгляду питання Про внесення змін та доповнень до «Плану фінансування об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту соціальної сфери району за рахунок коштів Цільового (спеціального) фонду районної ради» в 2012 році. Перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Шиян детально ознайомив депутатів зі змінами в Плані та дав вичерпні відповіді на всі запитання.

Про функціонування закладів освіти району в 2012-2013 навчальному році та про погодження призначення директорів загальноосвітніх шкіл району інформував начальник відділу освіти райдержадміністрації Олександр Момот.

Депутати затвердили список присяжних Лохвицького районного суду, внесли зміни до Програми розвитку сільськогосподарської дорадчої діяльності в Лохвицькому районі на 2011-2015 роки, дали дозвіл на призначення заступника головного лікаря Людмили Троц на посаду головного лікаря комунального закладу «Лохвицький центр первинної медико-санітарної допомоги».

Вирішено також ряд питань, що стосуються управління майном комунальної власності територіальних громад району.

На завершення сесії Любов Кірієвська подякувала всім за злагоджену і конструктивну роботу і запросила депутатів, голів місцевих рад взяти участь в урочистому мітингу з нагоди 71-ї річниці останнього бою та загибелі воїнів і особового складу Управління Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове.