Свято української пісні

Саме так можна назвати концерт, який у перший день весни подарував жителям міста та його гостям народний аматорський фольклорний колектив «Пісенне джерело» Лохвицького РБК з нагоди свого 10-річного ювілею. Як годиться, ювіляри приймали вітання і подарунки від шанувальників їх таланту. З теплими сердечними привітаннями від імені усієї лохвицької громади до них звернувся керуючий справами виконавчого апарату районної ради Павло Плужник, заступник голови районної державної адміністрації Мирослава Батрак, Лохвицький міський голова  В’ячеслав Демчук, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Едуард Чавдар, народна артистка України, ведуча програми «Фольк-music» Оксана Пекун. Всі вони бажали колективу творчого довголіття, завзяття і натхнення. З нагоди ювілею учасники колективу були нагороджені грамотами районної ради та районної державної адміністрації, а також відділу культури та туризму. До вітань на адресу ювілярів долучилися також колеги по сцені – народний аматорський колектив «Лучанські барви», народний аматорський ансамбль бандуристів «Струни серця», вокальний чоловічий ансамбль «Любисток», ансамбль «Лілея» та ін.

За час своєї творчої діяльності колектив став знаним і улюбленим не тільки в районі. Справжні лохвицькі козаки та козачки збирають, відтворюють і намагаються передати глядачеві старовинну українську пісню. Цінністю колективу є їх репертуар. Вони намагаються почути і передати душу народної пісні, яка звучала багато віків тому, в таких піснях відчуваєш душу рідного краю, його живу історію, красу і неповторність.

Під час більш ніж двохгодинного дійства на сцені та у залі панувала надзвичайно доброзичлива, тепла, родинна атмосфера. Згадали, що за 10 років ансамбль досяг неабияких успіхів: багаторазово ставав переможцем різноманітних конкурсів та став своєрідною візитівкою нашого славетного краю. Значною подією для «Пісенного джерела» стала перемога у 2011 році у програмі Фольк-music на Першому Національному. Але ювілей – не крапка, бо завжди змушує не тільки оглядатись в минуле, підводячи підсумок, а і будувати плани на майбутнє. Тож нехай і надалі успіх та оплески вдячних слухачів супроводжують «Пісенне джерело», нехай ще довгі роки їм судиться радувати прихильників чудовим співом та щирим виконанням.