Пленарне засідання було дискусійним

27 березня відбулося пленарне засідання двадцять четвертої сесії Лохвицької районної ради шостого скликання, яке провів заступник голови районної ради Валентин Черевко. У його роботі взяли участь депутат обласної ради Віктор Бурлей, керівник апарату районної державної адміністрації Алла Власенко, міський та сільські голови, керівники структурних підрозділів виконавчої влади, районних організацій, установ, підприємств, представники громадськості та засобів масової інформації.

Депутати затвердили внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік та звіт про його виконання за 2013 рік. Згідно інформації в.о. начальника фінуправління РДА Тетяни Клименко доходи бюджету склали 133817055 грн. (з них по загальному фонду - 128611306 грн., по спеціальному фонду - 5205749 грн.), видатки - 135384110 грн. (з них по загальному фонду – 129800805 грн. та по спеціальному – 5583305 грн.).

Депутати взяли до відома звіт голови постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення Віктора Корнієнка про роботу комісії з листопада 2010 року по даний час.

Заслухавши інформацію координатора районного ресурсного центру Олександра Єсікова щодо впровадження інноваційних енергоефективних заходів по освітленню та гарячому водопостачанню в Центральній районній лікарні на основі відновлювальних джерел енергії, депутати внесли доповнення до Програми розвитку матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я Лохвицького району на 2011-2015 роки. Зміни були також внесені до Програми економічного і соціального розвитку Лохвицького району на 2014 рік. Їх озвучив начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Іван Яківець.

Про соціальний захист інвалідів по зору І групи у 2014 році говорила начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Наталія Інденко. Депутати підтримали надання пільг інвалідам за використання природного газу щомісячно і скрапленого газу раз у квартал на 50 відсотків та доручили фінансовому управлінню РДА здійснювати відшкодування витрат на зазначені цілі з районного бюджету.

Начальник управління комунальною власністю територіальних громад району Василь Солонуха виступив із низкою питань, що стосуються управління майном комунальної власності територіальних громад району, а саме: «Про внесення змін до «Положення про відчуження та списання майна, що знаходиться у спільній власності територіальних громад Лохвицького району», «Про надання житлу статусу службового», «Про створення комунального підприємства «Лохвиця друк», «Про передачу майна, яке є власністю територіальної громади району, комунальному підприємству «Лохвиця друк» на праві господарського відання», «Про скасування рішень 12 сесії районної ради 6 скликання від 19 квітня 2012 року щодо функціонування районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Олімпія».

Депутати одноголосно підтримали кілька проектів рішень, запропоновані головою постійної комісії районної ради з питань земельних відносин та сільськогосподарського виробництва Іваном Скляровим. Було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, наданих в оренду Віталію Міщенку для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів в адміністративному підпорядкуванні Корсунівської та Бодаквянської сільських рад та погоджено надання спеціального дозволу на користування Сенчанським родовищем суглинків (глини) ТОВ «Спецстрой».

Депутати не змогли дійти згоди під час обговорення інформації заступника начальника управління агропромислового розвитку РДА Наталії Ющенко про виконання Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Лохвицького району за 2013 рік та інформації начальника штабу РВ УМВС України в Полтавській області Олександра Єжелого про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території району. Рішення з цих питань не були прийняті.

Тривале обговорення та дискусії викликав проект рішення «Про звернення депутатів районної ради до голови обласної державної адміністрації», в якому йдеться про скасування розпоряджень голови райдержадміністрації про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для користування земельними ділянками на умовах оренди СТОВ «Богданівське». Депутати прийняли рішення про поіменне голосування з даного питання, однак в його результаті проект рішення було відхилено.

Загалом же на сесії районної ради було ухвалено більше 15 рішень.