Непридатні хімічні засоби з області буде вивезено

e-mail Друк PDF

На це спрямовані заходи Регіональної цільової Програми поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки, проект якої 28 січня розглянула постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У засіданні, яке вів голова комісії Володимир Несен, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула.

За інформацією начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Михайла Андрусенка, в області накопичилось 752 тони непридатних отрутохімікатів. Приміщення, в яких вони зберігаються, здебільшого знаходяться в аварійному стані, що створює небезпеку для життя і здоров'я населення.

Спроба вирішити проблему шляхом знешкодження пестицидів за допомогою дослідно-промислової установки зазнала невдачу. Незважаючи на те, що установка була виготовлена та пройшла пусконалагоджувальні роботи, було виявлено ряд технічних недоліків, на усунення яких потрібні і час, і чималі кошти. До того ж, виникли труднощі з отриманням ліцензії на проведення відповідних робіт.

Наразі в контексті регіональної цільової Програми поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки пропонується вивезти отрутохімікати за межі України та знешкодити на спеціальному заводі. Фінансуватимуться заходи з державного та обласного бюджетів. У перспективі позбутися небезпечних пестицидів можна буде вже за три роки.

Проект цієї програми комісія підтримала.

Також у ході засідання депутати розглянули питання про забезпечення виконання постанов Національної комісії регулювання електроенергетики України, погодили план роботи постійної комісії на 2011 рік.

У «різному» заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула ознайомив депутатів із завданнями, які  визначені облдержадміністрацією на 2011 рік по забезпеченню ефективної роботи агропромислового комплексу області, розвитку соціальної інфраструктури сільських населених пунктів.