Науково-редакційний підрозділ - центр по дослідженню історії Полтавщини стане комунальним об’єктом

e-mail Друк PDF

31 січня під головування Миколи Ганнущенка та за участю заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, на якому розглянуто питання про науково-редакційний підрозділ – центр по дослідженню історії Полтавщини.

Як поінформував виконуючий обов'язки директора науково-редакційного підрозділу – центр по дослідженню історії Полтавщини Олександр Білоусько, установу створено в 1993 році для підготовки та видання науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

За роки що минули, створено матеріально технічну базу установи, зібрано багатий історико-краєзнавчий,  документальний матеріал, видано книги  «Реабілітовані історією». Серед доробок центру також видання про Героїв Радянського Союзу – наших земляків. Готуються аналогічні видання про Героїв Соціалістичної Праці, а також про державотворців – уродженців Полтавщини – від давнини до сьогодення. Колектив центру приступив до реалізації першого в Україні регіонального проекту «Сучасна енциклопедія Полтавщини в 12 томах». Кожен з томів тематичний: природа, суспільство, господарство, культура, охорона здоров’я, архітектура і образотворче мистецтво тощо. У минулому році вийшов том «Релігія і церкви». Центр проводить значну науково-пошукову роботу щодо невідомих сторінок історії та краєзнавства в області, підтримує стосунки з архівами, вищими навчальними закладами, бібліотеками, громадськими організаціями, освітянами, науковцями.

Утім, як з’ясували депутати, працюють науковці за невелику заробітну плату, в основному на ентузіазмі. Відтак, у виступах заступника голови обласної ради Володимира Марченка, депутатів Володимира Козуба, Валентини Петрової, Ігоря Супруненка йшлося про варіанти виходу установи на комерційний ринок.

-Такий шлях, - зазначив Володимир Марченко, - дасть змогу забезпечити цікавими виданнями не лише бібліотеки, а й усіх бажаючих. Зрештою можна буде  підвищити заробітну плату працівникам центру, мати кошти для матеріальної винагороди членам авторських колективів видань.

Наразі проект сесійного рішення «Про науково-редакційний підрозділ – центр по дослідженню історії Полтавщини», яким передбачається включення установи до Переліку підприємств, установ і організацій спільної власності територіальних громад області, депутати підтримали.

Озвучену в ході розгляду питання проблему рекомендовано вивчити Головному управлінню інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.

Також у ході засідання розглянуто питання про забезпечення виконання постанов Національної комісії регулювання електроенергетики України, про план роботи комісії на 2011 рік.