Вирішення актуальних питань в галузі охорони здоров’я Карлівського району

За участі голови Карлівської районної ради Петра Світлика та під головуванням Андрія Гизили відбулося засідання постійних комісій Карлівської районної ради з питань бюджету, підприємництва й управління майном та з питань охорони здоров’я, освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту та туризму.Депутатами обговорено ряд бюджетних питань та питання, які стосуються охорони здоров’я в районі.Так, зокрема на виконання Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, та враховуючи рекомендації комісії з питань охорони здоров’я Полтавської обласної ради від 24.01.2011 року “Про заходи Головного управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації щодо реформування в області галузі “Охорона здоров’я”, депутати заслухали інформацію в.о. головного лікаря Карлівської центральної районної лікарні Миколу Полтавського по питанню внесення змін до мережі лікувальних закладів району в частині реформування Варварівської та Ланнівської дільничних лікарень в амбулаторію сімейної медицини. Члени комісії відмітили, що вказані медичні заклади не виконують функції дільничної лікарень. Стаціонари Варварівської і Ланнівської дільничних лікарень фактично виконують функції по догляду за престарілими громадянами, а не лікування.

За останні три роки жоден хворий не був госпіталізований у стаціонар в екстреному порядку. Виходячи з вище викладеного, а також беручи до уваги значне скорочення фінансування галузі в 2011 році, з метою збереження досягнутого рівня медичної допомоги сільським жителям та з метою раціонального використання бюджетних коштів постала нагальна потреба в реорганізації зазначених закладів в амбулаторії сімейної медицини. Вказана реорганізація, за розрахунками адміністрації центральної районної лікарні, дасть можливість зекономити, відповідно, 363,9 тис. грн. та 343,5 тис. грн., що дозволить направити вказані кошти на забезпечення частини поточних видатків по галузі охорони здоров’я, які заплановані значно менше від потреби, та не дають можливості виконувати функції, покладені на охорону здоров’я.

Цього ж дня відбулося спільне засідання Президії та постійних комісій Карлівської районної ради, яке вів голова районної ради Петро Світлик. У ході роботи були розглянуто 8 питань, що пропонувалися до розгляду 4-ю сесією Карлівської районної ради шостого скликання.