Хай щастить тобі, «Капітошко»!

1 вересня знаковою подією було відмічене життя Товстівської територіальної громади: тут відкрито дитячий садок «Капітошка». На цей урочистий захід прибули голова районної ради Ольга Мохун, голова райдержадміністрації Сергій Федорченко, начальник районного відділу освіти, молоді та спорту Людмила Лопата.

Завдяки небайдужим спонсорам - а це ТОВ «Агріс», ПСП «Дружба», ФГ «Товсте», які очолюють депутати районної ради Володимир Куцовол, Сергій Семигреєнко, Андрій Скрипка, ФГ «Оберіг» (Андрій Сидоренко), ДП «Шанс» (Володимир Мокляк), ТОВ «Агробуд 2012» (Григорій Руденко), підприємці Анатолій Проскурня, Станіслав Гармаш, Валерій Тур – побудоване в 1961 році приміщення реконструйоване в сучасний дитячий заклад, який відповідає всім необхідним вимогам.

На це потрачено близько 150 тис.грн., ще 200 тис.грн. на придбання обладнання використано із сільського бюджету.

Тут облаштовано також кімнату для навчання школярів – другокласників.

Свято відкриття дитячого садка вела сільський голова Надія Ворона, вчитель за фахом, яка до обрання на посаду чимало років пропрацювала директором місцевої школи.

Було чимало зворушливих слів вдячності на адресу людей, які допомогли втілитися мрії батьків та дітлахів. Всім спонсорам вручено фотографії юних господарів дитсадка з проханням не забувати про «Капітошку». Хоча, твердо впевнені, вони і без подальших звернень підтримуватимуть своїх маленьких підопічних.

Настоятель Свято-Троїцької церкви отець Віктор освятив приміщення.

Задоволені батьки, щаслива малеча, бо відтепер в громаді є власний чудовий заклад, де діти з трьох сіл отримуватимуть дошкільну освіту та адаптуватимуться до співжиття в колективі. Наразі тут 22 вихованці.

Виступаючи перед присутніми, голова районної ради Ольга Мохун відзначила теплу святкову атмосферу цього дня і наголосила: «Життя продовжується, незважаючи на складну ситуацію в державі. Люди прагнуть миру і якісних змін в рівні життєзабезпечення. Ініціативу насамперед мають виявляти громади. За бажання навіть у нелегких фінансових умовах можна знайти шляхи для реалізації соціальних проектів».

В контексті цих слів потрібно зазначити, що два проекти громад за сприяння районного ресурсного центру щойно подано на обласний конкурс програм розвитку місцевого самоврядування: це реконструкція сільського клубу в селі Дем‘янівка Погребняківської громади та освітлення села Паніванівка Веселоподільської громади.