Громади продовжують діяти

9 вересня відбувся черговий Форум місцевого розвитку Семенівського району, в ході якого вирішувались важливі питання розвитку та діяльності громад.

У роботі Форуму, співголовами якого є голова районної ради Ольга Мохун та голова районної державної адміністрації Сергій Федорченко, також взяли участь координатор обласного ресурсного центру Віталіна Старчик, заступник голови районної ради Григорій Пипич, перший заступник голови райдержадміністрації Світлана Лишко, керівники державних установ району, структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови.

Про підсумки роботи району у Проекті ЄС/ПРООН (друга фаза) та перспективу подальшої участі у Проекті інформувала головний спеціаліст районної ради, координатор районного ресурсного центру громад Світлана Феденко.

Обміном досвіду щодо діяльності громад в районі поділились голови громадських організацій Людмила Кравцова, Інга Пустовойтова, Ніна Курченко, Алла Максимова, Наталія Мироненко та голова обслуговуючого молочного кооперативу села Крива Руда Іван Сіренко.

На ключових питаннях організації даної роботи та її важливості для соціально-економічного розвитку територій зосередили увагу сільські голови Інна Календарь, Сергій Гамбаль, Валерій Махно, Антоніна Мошківська, Раїса Сап’ян.

Координатор обласного ресурсного центру Віталіна Старчик підкреслила, що шляхом впровадження Проекту було досягнуто підвищення рівня життя в громадах, продемонстровано ефективність підходу до місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, покращено професійні навички і знання лідерів громадських організацій, посилено інституційну спроможність місцевих органів влади.

Зазначено, що громади, які здобули досвід співпраці з Проектом, переконались в ефективності партнерського співфінансування. Тож доцільно й надалі з використанням методик Проекту продовжувати шукати інвестиційні джерела.

Голова районної ради Ольга Мохун відзначила, що створення громадських об’єднань у районі посилило згуртованість громад та висловила сподівання щодо реальних перспектив участі району у третій фазі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Форум місцевого розвитку підтвердив намір громад працювати далі у цій площині, щоб таким чином сприяти вирішенню важливих моментів місцевого життя.

Колективний координуючий орган діяльності громад щодо місцевого розвитку прийняв Резолюцію, якою передбачено конкретні завдання за умови участі у третій фазі Проекту. Селищному та сільським головам в цьому контексті рекомендовано розглянути план розвитку громад на чергових сесіях рад та прийняти відповідні рішення.