Інформація про сесію

25 березня голова Решетилівської районної ради Петро Кошовий провів пленарне засідання 36 сесії районної ради шостого скликання. У її роботі взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, депутат обласної ради Ігор Горжій, голова райдержадміністрації Віктор Бережний, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники управлінь, відділів, директори шкіл, представники засобів масової інформації, громадськість.
До порядку денного сесії було внесено 45 питань. Депутати заслухали звіт голови районної ради про діяльність з лютого 2014 по лютий 2015 року. Петро Кошовий інформував про виконання повноважень, що передбачені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", та тих питаннях, які були вирішені за безпосередньої його участі. Далі для перегляду присутнім було запропоновано фільм нашого земляка Григорія Мовчана про події на Майдані Незалежності в 2013-2014 роках. Ніхто не залишився байдужим до показаних кадрів, фільм переглядали стоячи.
Також депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2014 рік та внесли зміни до показників районного бюджету на 2015 рік.
Гостро обговорювалися на сесії освітянські питання. Оскільки мережа шкіл району досить розгалуджена, значної частини коштів по цій галузі не вистачає. Наразі стоїть питання оптимізації шкіл.
І депутати, і освітяни дискутували з приводу проектів статутів навчальних закладів. Не змогли узгодити питання про порядок призначення директорів шкіл. Голова районної ради Петро Кошовий переконував присутніх, що призначення та звільнення керівника колегіальним органом є кращим варіантом, ніж одноособове рішення начальника відділу освіти. Цієї ж думки притримується і голова обласної ради Петро Ворона. Він зауважив, що сам не один раз підписував контракт як викладач вищого навчального закладу. Директори Шишацької гімназії та Ковалівської школи також призначені обласною радою по контракту. Але присутні директори були налаштовані інакше. Голосування щодо затвердження статутів кількох шкіл не дало результату, депутати здебільшого утримувалися, тому голова районної ради вніс пропозицію зняти з розгляду питання по статутах.
Наступним питанням для розгляду було призначення директорів двох начальних закладів району. Депутати керувалися діючими статутами, якими передбачено призначення директорів районною радою. Ці рішення було підтримано.
Також на сесії заслухано звіти про виконання ряду районних програм та внесено зміни до деяких з них, звільнено редактора районного радіо та надано доручення голові районної ради на участь у загальних зборах ТОВ „ОТС „Світанок".